5 חודשי מאסר בפועל נגזרו על המשוררת דארין טאטור

טאטור הורשעה בביצוע עבירות של הסתה לאלימות ותמיכה בארגון טרור בעקבות הפרסומים בחשבון הפייסבוק וביוטיוב שלה

בית המשפט השלום בנצרת (בפני כבו' השופטת עדי במביליה- אינשטיין) גזר היום על דארין טאטור 5 חודשי מאסר בפועל, בניכוי ימי המעצר ומאסר של 6 חודשים על תנאי למשך שלוש שנים. טאטור הורשעה בביצוע עבירות של הסתה לאלימות ותמיכה בארגון טרור בעקבות הפרסומים בחשבון הפייסבוק וב-youtube שלה, שבהם קריאה לאלימות או טרור, עידוד, שבח והזדהות עם מעשי אלימות ותמיכה בארגון הג'יאהד האסלאמי, זאת על רקע האווירה הציבורית הרגישה והנפיצה ששררה במהלך חודש אוקטובר 2015. על פי עובדות כתב האישום, אשר הוגש ע"י עוה"ד אלינה קאפמן מפרקליטות מחוז צפון, ובאישורו של היועץ המשפטי לממשלה עולה כי במהלך תקופה זו ניהלה הנאשמת פרופיל פייסבוק וחשבון על שמה גם באתרYOUTUBE, בו פרסמה פרסומים שונים ובכללם סרטון שערכה, בו מוצגות ברצף פעולות אלימות כנגד כוחות הביטחון, וברקע נשמע קולה של הנאשמת, כשהיא מקריאה את השיר אותו כתבה.בין יתר מילות השיר נאמר במפורש: "תלך בעקבות שיירת השהידים". בנוסף, פרסמה הנאשמת פוסט ובו הבעת תמיכה בארגון הג'יהאד האסלמי, אשר הוכרז כארגון טרור, וכן קריאה להמשך האנתיפאדה והרחבתה. כמו כן פרסמה כתמונת פרופיל את הכיתוב: אני השהיד הבא. הפרסומים הללו זכו לחשיפה רבה ואף לתגובות, פורסמו בתקופה בה בוצעו באופן יומיומי פיגועים רבים כלפי אזרחים ישראלים יהודים אשר גרמו לקטילת חיי אדם ולפציעתם של רבים.
בהכרעת הדין קבע בית המשפט כי באיזון שבין חופש הביטוי לבין ערכים מוגנים של מניעת טרור, שלמות הגוף וקדושת החיים, הפרסומים מהווים עבירה פלילית.
"חופש הביטוי האומנותי, ובכלל זה שירה, ראוי להגנת החוק ובית המשפט. עם זאת, הובהר לעיל כי חופש הביטוי אינו מוחלט ובמקרה כגון זה בו נהיר כי קיימת קריאה למעשה טרור המפורסמת בקרב אלפי חברים בקבוצת פייסבוק של הנאשמת והמפורסמת בקרב אוכלוסיה בלתי מוגבלת ביוטיוב בצירוף סרטון המחזק את הקריאה לאלימות הנובעת מן הטקסט אין השיר יכול לזכות להגנת בית המשפט אך ורק בשל כתיבת מילות ההסתה בגדרו של שיר."

עפולה: בן 25 נתפס עם 1012 בולי LSD

|