בית שאן: נחל חרוד ישוקם בעלות של 3 מיליון ₪

לאור הפעלת קו רכבת העמק הוחלט לחבר את פארק בית שאן לתחנת הרכבת החדשה – תוך יצירת שביל נוח ונגיש להולכי רגל ואופניים הכולל פינות ישיבה, הצללות, תאורה ונטיעת עצי צל לאורך השביל. צילום: ויקיפדיה- Gad Lehman

בישיבת עבודה שקיים השבוע ראש העיר רפאל בן שטרית עם מנכ"ל רשות ניקוז ירדן דרומי עובד יבין, הוחלט לצאת לפרוייקט שיקום נחל חרוד באזור בית שאן בהיקף של 3,000,000 ₪. התקציב לביצוע הפרויקט אושר ויועבר לרשות הניקוז ובקרוב ייבחר קבלן מבצע שאמור בתוך פחות משנה לסיים את כל הפרוייקט.
מדובר בתקציב שגייסה הרשות לתכנית שיקום ופיתוח נחל חרוד באזור בית שאן שלא טופל במשך שנים, לרבות חיבורו מהעיר לאזור הרכבת. במסגרת הפיתוח הוחלט ליצור טיילת בגדה המזרחית של הנחל, שביל להולכי רגל ואופניים, פינות ישיבה ומצללות ותאורה דקורטיבית לטובת מטיילים, תיירים ותושבים שירצו לטייל באזור ואף לערוך בו פיקניקים.
גם פארק בית שאן הסמוך יזכה ל"טיפול שורש" ובמסגרתו תחודש מבואת הכניסה מרחוב שאול המלך (כביש ראשי לכוון עפולה) יצירת מבואה וכניסה מרחוב טרומפלדור (שורת בתים בקצה שכונת נווה הנחל – שיכון ד), מדרגות מרחוב טרומפלדור, טיילת, חניות ועמדות פיקניק, פינות ישיבה, תוספת מתקני כושר ומשחק ועוד.בנוסף, לאור הגעת הרכבת הוחלט לחבר את 'פארק בית שאן' לתחנת הרכבת החדשה תוך יצירת שביל נוח ונגיש להולכי רגל ואופניים בין הפארק לתחנת הרכבת הכולל פינות ישיבה ונטיעת עצי צל לאורך השביל.
בישיבה הוחלט על הקמת צוות עבודה שיורכב מנציגי עיריית בית-שאן, רשות הטבע והגנים ורשות הניקוז וכן ישותפו בפרויקט נציגי הציבור.
ראש העיר אישר את תקצוב הפרויקט ואמר כי חיזוק הקשר בין תושבי בית שאן לציר הנחל העובר בפאתי העיר באמצעות פיתוח שבילי מטיילים הוא חשוב מאין כמוהו.
הוא הוסיף, כי הוכנה תכנית להשבת מים לנחל חרוד בשיתוף כל הגורמים הרלוונטיים ולאחר יישומה יוזרמו מים שפירים לנחל לאורך כל השנה. "אין ספק כי עם הגעת הרכבת יש ביקוש גובר והולך של מבקרים בעיר לאפשרויות בילוי. פיתוח ושיקום הנחל, שלא זכה עד היום לתשומת לב , וזאת בלשון המעטה, יאפשרו לכל המבקרים באזור ליהנות מאחת משכיות החמדה שבו, ולתושבי העיר יהיה מקום נוסף ליהנות ממנו בחיק הטבע הסמוך והנושק לביתם".