שנה טובה וגמר חתימה טובה: 230 טופלו במהלך החג במרכז הרפואי העמק

תקרית חריגה אירעה בסמוך לצומת השומרים, במהלכה נזרקו אבנים על אמבולנס מד"א. 22 לידות נרשמו בהעמק במהלך החג. המחשה יוסי גורביץ

צום יום הכיפורים שהסתיים, מהמרכז הרפואי העמק נמסר כי במהלך החג טופלו בביה"ח במחלקה לרפואה דחופה, 230 פונים בהן 22 לידות, ושבעה פצועים כתוצאה מתאונות אופניים.
מדוברות מד"א סיכמו את פעילותם ברחבי הארץ ומסרו כי במהלך יום הכיפורים, כמדי שנה, היו ידי צוותי מגן דוד אדום עמוסי עבודה. החובשים והפאראמדיקים של מד"א הוזנקו לטפל ב 2,491 אירועים ברחבי הארץ, כאשר 1,852 בני אדם פונו להמשך טיפול בבתי החולים, מהם: 268 שהתעלפו, התייבשו וחשו ברע עקב הצום.
עוד נמסר כי 256 בני אדם נפגעו ונזקקו לעזרה ראשונה עקב פציעה מרכיבה על אופניים, גלגיליות, קורקינטים וסקייטבורד, מהם נער כבן 13 שנפגע באורח קשה בראשו כשנפל מקורקינט באשקלון.
כמו כן 24 בני אדם נפצעו בתאונות דרכים, בהם ילד כבן 8 שנפגע באורח אנוש כשנפגע מרכב בתל אביב כאשר רכב על אופניים, הוא פונה תוך כדי ביצוע פעולות החייאה לבי"ח איכילוב שם נקבע מותו, וילד כבן 10 שרכב על אופניו ונפגע באורח אנוש בראשו מאופנוע בכביש 443 סמוך לכפר הנוער בן שמן, הוא פונה תוך כדי החייאה לבי"ח אסף הרופא שם נקבע מותו.על פי מד"א, 24 בני אדם נפצעו באירועי אלימות שאירעו ברחבי הארץ, בהם גבר שנפגע מירי בג'לג'וליה ומותו נקבע ע"י הפראמדיקים של מד"א לאחר ביצוע פעולות החייאה.
עוד בנתונים: צוותי מד"א הוזעקו גם להעביר 140 יולדות לבתי החולים, 3 מתוכן יולדו ע"י צוותי מד"א בערים בית ג'אן, ירושלים ורחובות. שירותי הדם של מד"א סיפקו לבתי החולים בארץ 60 מנות ומרכיבי דם במהלך יום הכיפורים.
אירוע חריג נרשם בכביש 75  בצומת השומרים בסמוך לקרית טבעון, כאשר נרשמה תקרית של יידוי אבנים על אמבולנס של מד"א והפרעה לצוותים בסמוך לצומת