שיא עירוני היסטורי בעפולה: תיכון 'אורט אורן' עם אחוזי זכאות לבגרות יוצאי דופן

בעוד כחודשיים יפורסמו תוצאות הבגרות הרשמיות אבל כבר עכשיו נחשף כי בית הספר רשם שיא היסטורי עירוני של 97% זכאות לבגרות – הגבוה ביותר שידע בית ספר בעפולה מאז ומעולם. צילום: עיריית עפולה

בוגרי מחזור ס' תשפ"א של קריית החינוך אורט עפולה, כיום חיילים וחיילות, חזרו לאחרונה למסדרונות בית הספר לכבוד טקס הענקת תעודות הבגרות שלהם. הבוגרים חיבקו והתחבקו עם חבריהם ומוריהם ולשעה קלה חזרו אל תבנית הנוף וספסל הלימודים אך עיקר השמחה שאחזה בנוכחים היא העבודה כי בוגרים אלה למעשה רשמו היסטוריה כאשר לפי נתוני בית הספר הצליחו להשיג נתון מדהים של 97% בגרות – שיא עירוני היסטורי.
יש לציין כי גם בשאר התיכונים בעיר וביניהם אורט אלון, אורט יהודה ואולפנא צביה רשמו אחוזי זכאות לבגרות ששברו שיאים חדשים ובמנהל החינוך העירוני ציינו כי הממוצע העירוני שעתיד להתפרסם על ידי משרד החינוך באופן רשמי בעוד כחודשיים ימשיך את מגמת העלייה מאז נבחר אבי אלקבץ ויהיה הגבוה ביותר שידעה העיר עפולה מאז ומעולם.
במהלך הטקס, שהחל כמסורת תחת שרביטה של ראש מינהל החינוך כיום טינה ולדמן, אמר ראש העיר מר אבי אלקבץ, כי בידי בוגרי אורט עפולה "תעודה ערכית, איכותית ומרשימה שתהווה מפתח ללימודים מתקדמים באקדמיה". מנהלת קריית החינוך, איריס אהרון דוד, הדגישה כי "הקמפוס השוכן בטבע החי מהווה משכן ובית לתלמידים, החולקים ביניהם זיכרונות משותפים. זו גאווה גדולה לראות בוגרי המחזור משרתים ביחידות מובחרות". עוד ציינה ברגישות המנהלת הפדגוגית, חגית וייס, "אנו בוחרים פשוט לשלוח לכם איחולים טובים לימים טובים של חשבון אישי וכללי, למניין פורה של הזמן והזמנים, למבט מועיל ומלא חסד על מה שהיה ולקראת מה שיהיה. אנחנו מבטיחים שגם בשנים הבאות נעשה ככל יכולתנו לטפח את המבט הזה שמאפיין את אורט ולעשות זאת ברגישות, בעדינות, בחיוניות ובמיטב המקוריות שיש בכוחנו להפיק כדי להעניק מהן לתלמידינו ולבוגרינו שותפינו למסע".
סיניה לוי, מנהלת השכבה בברכתה לבוגרים והוריהם, אמרה: "בצאתכם אל חייכם מלווה אותנו הידיעה כי העולם תלוי בכם, במבטכם הייחודי, ואני בטוחה כי הוא מאוכלס באנשים טובים שיוסיפו לחלוק עמנו הצלחות, הישגים וחוויות". עוד הוסיפה: "היה מרגש, לראות את
הבוגרים שבאו בהמוניהם לקבל את תעודות הבגרות האיכותיות שלהם. מחזור ס' הביא לתוצאות מרשימות של 97% זכאות ואסכם זאת כך: אין גאה מהורה בילדיו, וממורה בתלמידיו" לסיום, הודתה מנהלת בית הספר אהרון דוד לתלמידים על ההישגים הנפלאים, למורים המקצועיים על עבודתם המסורה, להורים על האמון, לרשת אורט וכן לעיריית עפולה ולעומד בראשה, על התמיכה, התקציבים והאמונה בבית הספר.