החורף פה: המסעדה הגדולה נפתחת !

סעו ובקרו באטרקציה שמזמן לנו אגמון החולה בעונה זו של השנה. מאות אלפי עופות נודדים שבחרו לחרוף את החורף פה. צילום: עינבר רובין, קק"ל

החורף כבר כאן וזו הזדמנות לצפות לא רק בנחלים השוצפים וזורמים ובירוק שהחלו השדות להעלות. זו הזדמנות טובה גם לצאת אל מאגרי המים ובריכות הדגים ולצפות בעופות הנודדים שנחתו  למנוחה בדרך אל הארצות חמות ובימים.
אחד מהאתרים האלה הוא אגמון החולה, שבימים אלה החל פיזור יזום של תירס בשטחי  ההאכלה באגמון החולה כחלק מפרויקט העגורים במטרה לשמור על השדות החקלאיים מחד ועל העגורים כערך טבע מוגן מאידך.
הפרויקט ממומן על ידי: הקרן הקיימת לישראל, חקלאי עמק החולה, אגמון החולה-קק"ל, המועצה האזורית גליל עליון ומשרדי ממשלה.
מנהלת שטח ותוכן אגמון החולה קק"ל, עינבר רובין: "פרויקט העגורים הוא פרויקט דגל לשיתוף פעולה בר קיימא בין טבע, חקלאות ותייירות. אגמון החולה קק"ל בשל מיקומו והאקולוגיה המיוחדת שלו מהווה מוקד משיכה בינלאומי למאות אלפי ציפורים והאתגר הגדול שלנו הוא לשמור על האיזון העדין בין הטבע לאדם".
מדי שנה חולפים בשמי הארץ מאות אלפי עגורים, עשרות אלפים מהם בוחרים מידי שנה לחרוף באגמון החולה קק"ל ולנוח לכמה חודשים במהלך נדידתם השנתית בין יבשת אירופה לאפריקה. העגורים ימשיכו במסעם צפונה לכיוון אירופה במהלך החודשים הקרובים ובינתיים יאפשרו למבקרים הרבים להנות מהטבע במלוא עוצמתו.