קיבוץ יזרעאל: מיטרוניקס – החברה הקיבוצית הציבורית הגדולה בישראל

כך עולה מיתוך דו"ח השוואתי שפורסם לאחרונה, ובו נבחנו היקפי המכירות והשווי של 13 החברות הקיבוציות הציבוריות הגדולות. צילום: מתוך אתר החברה

מיטרוניקס יזרעאל היא החברה הקיבוצית הציבורית הגדולה ביותר בישראל עם שווי שוק של קרוב ל-1.9 מיליארד שקל. כך עולה מדו"ח השוואתי שבחן את היקפי המכירות והשווי של 13 החברות הקיבוציות הציבוריות הגדולות.
במקום השני פלסאון מעגן מיכאל שהגיעה לשווי של 1.56 מיליארד שקל ואחריה ארד דליה, עם שווי של 864 מיליון שקל, פלרם רמת יוחנן שמוערכת על ידי המשקיעים בשווי של 660 מיליון שקל, שלא"ג שמיר, 558 מיליון שקל וגן שמואל מזון 514 מיליון שקל.אופיר ליבשטיין, מנכ"ל איגוד התעשייה הקיבוצית, מסר שהחברה הקיבוצית הציבורית בעלת היקף המכירות הגדול ביותר היא "עלבד משואות יצחק" שמכרה בשנה החולפת מוצרים ב-1.45 מיליארד שקל ואחריה פלרם שהיקף מכירותיה הגיע ל-1.32 מיליארד שקל. פלסאון במקום השלישי בדרוג המכירות עם 1.17 מיליארד שקל בשנת 2017, רבל רביבים במקום הרביעי עם מכירות של 800 מיליון שקל וכפרית כפר עזה חותמת את חמשת המפעלים הקיבוציים הציבוריים הגדולים בהיקף המכירות עם 776 מיליון שקל בשנה.
היקף המכירות הכולל של המפעלים הקיבוצים הציבוריים עלה ב-2.1% והגיע ל-9.3 מיליארד שקל בשנת 2017 ואילו ההון העצמי המצרפי של 13 המפעלים גדל ב-4.8% לכחמישה מיליארד שקל.

מגדל העמק: פארק חדש בעיר- כליל החורש

|

עפולה מצדיעה לחיילים

|