צעיר מבית שאן נאשם בעבירות של נשיאת נשק

האקדח שהתגלה במכוניתו של החשוד, עבר שינוי מאקדח זיקוקים לאקדח ירי רגיל עם מחסנית של 100 כדורים. המחשה: צילום- דוברות המשטרה

לפני כשבועיים  לערך ביצעה המשטרה פעילות אכיפה בצומת עמיעד, כביש 85. במסגרת הפעילות סימנו השוטרים לרכב לעצור. נוסעי הרכב, צעיר בן 23 ואישה, התבקשו לצאת מהרכב לצורך ביצוע חיפוש. בחיפוש שערכו השוטרים ברכב, נתפס מתחת למושב הנוסע, בו ישב הגבר, תיק ובו אקדח, כדורי תחמושת ומחסנית. בנוסף בדלת הנהג נתפסה רעלה שחורה וכפפות שחורות.
הצעיר נעצר, נחקר ובית משפט השלום בקרית שמונה האריך מעצרו מעת לעת בהתאם להתפתחויות בחקירה ולבקשת המשטרה.
מהחקירה עלה, כי במשך תקופה החזיק הנאשם בדירתו באקדח הזיקוקים/ההזנקה שבוצע בו שינוי, כך שניתן לירות באמצעותו תחמושת וכן גם החזיק במחסנית וב-100 כדורי תחמושת.


[dfp name="728×90" height="728" width="90"]


ביום ראשון, לאחר חקירה מקצועית וזריזה של חוקרי משטרת ישראל הועבר מארג הראיות לפרקליטות מחוז צפון, אשר הגישה בבית משפט המחוזי בנצרת כנגד הנאשם כתב אישום ובקשה למעצר עד לתום ההליכים בעבירות של נשיאת נשק והובלתו שלצידה עונש מאסר לתקופה של 10 שנים וכן בגין החזקת נשק. בדיון שהתקיים הורה בית המשפט על מעצרו של הנאשם עד החלטה אחרת.

מדוברות המשטרה נמסר: "משטרת ישראל, תפעל לאיתורם של אמצעי לחימה ולחשיפה של אותם עבריינים העושים בהם שימוש עד להבאתם לדין, מתוך מטרה להוביל לשינוי המציאות בכדי להרחיק את הפעילות העבריינית מחיי היום יום של האזרחים הנורמטיביים ולהגביר את ביטחון הציבור".