לקראת ראש השנה בעמקים: פסטיבל מתוק כדבש!

מועצת הדבש מזמינה אתכם לקראת ראש השנה, לטעום, לחוות וללמוד על עולמן הקסום של הדבורים ולהשתתף בתחרות צילומים מתוקה במכוורות בעמקים. צילום דבורת התבור

כיצד יוצרת הדבורה את הדבש? למה הדבש בריא? מדוע יש רק מלכה אחת בכוורת? מדוע ללא הדבורים לא יהיה לנו מזון? לאן נעלמות הדבורים? ועוד, כל זאת תוכלו לדעת ב"פסטיבל הדבש" שפותחת מועצת הדבש עם בוא השנה החדשה ויתקיים בין התאריכים- 22 בספטמבר עד 29 באוקטובר, במרכזי המבקרים במכוורות ברחבי הארץ עם פעילויות מרתקות להכרת עולם הדבורה והדבש.

בימי הפסטיבל יוכלו המבקרים להשתתף בתחרות צילומים מתוקה- כל משפחה שתבקר באחת מהמכוורות בארץ, תתעד את הפעילות בצילום משפחתי, כאשר המשפחה עם הצילום המתוק ביותר תזכה בפרס.בנוסף בפסטיבל ייהנו המבקרים ממפגש עם דבוראים, צפייה בדבורים ובמלכת הדבורים בכוורת זכוכית, ביקור במכון רדיית דבש, סרטון על חיי הדבורים, סדנאות יצירה לילדים בנושא דבורים עם מוצרי המכוורת, טעימות ממגוון סוגי דבש הישר מהמקור, תחפושות, חידונים, אפיית עוגות דבש ועוד.

הרצל אבידור, מנכ"ל מועצת הדבש אומר: "בפסטיבל הדבש ילמדו הילדים בדרך חווייתית, כי דבורת הדבש אינה רק יצרנית דבש מעולה, אלא גם המאביקה המרכזית בטבע שאחראית להאבקת 80% מהיקף הגידולים החקלאיים בעולם וכי בארץ ובעולם ממשיכים להתמודד עם תופעת היעלמות הדבורים". עוד מציין אבידור: "כיום פועלים בישראל כ- 500 דבוראים המטפלים במאה אלף כוורות הפזורות ברחבי הארץ, מתוכן מוצבות 60,000 כוורות באזורי גידול חקלאיים להאבקה. כולם מוזמנים לבקר במכוורות, ליהנות מפעילות חינוכית ומעשירה וללמוד על עולמן של הדבורים והדבוראים כאחד".
המלצות לביקור במכוורות בעמקים:

מכוורת אלון הגליל- צילום אדוה אופיר חובה מתן קרדיט
מכוורת אלון הגליל- צילום אדוה אופיר

• מכוורת אופיר- אלון הגליל

הביקור כולל צפייה בסרט המתאר את עולם הדבורים ואופן הגידול והטיפול בהן, ניתן להתבונן בדבורים שבתוך כוורת זכוכית, לרדות דבש, ללבוש בגדי דבוראי וללמוד על תוצרי הכוורת השונים. טעימת סוגים שונים של דבש, יצירת נרות מדונג והכנת פיתות עם דבש בטאבון. ניתן לסייר ביקב יפתחאל הסמוך ולטעום מהיינות. במקום חנות מוצרי הכוורת. ביום שבת 24.9, בין השעות 10:00-14:00.

עלות: 30 ₪ מעל גיל 3. טלפון לתיאום: צביקה 052-2824644

 

• דבורת התבור בשדמות דבורה

דבורת התבור תקיים פעילות מיוחדת במהלך פסטיבל הדבש, בסימן השתתפותו של בועז הדבוראי מדבורת התבור, בפסטיבל סרטי הדבורים הבינלאומי הראשון שיערך בצ'כיה לפני החג, שם ייצג את ישראל. הפעילות המיוחדת תכלול בנוסף לסיור המלא במרכז המבקרים, הקרנה של הסרט והסבר על בעיותיהן של דבורי הדבש והחשיבות שבשימורן. במהלך "פסטיבל הדבש", ייהנו המבקרים מסיור במכון רדיית הדבש עם הדרכה על האופן בו מכינות הדבורים את הדבש, ביקור במצפה הדבורים, סיור באולם גידול אלפי פקעות המשי (היחידי בארץ). פעילויות יצירה: הכנת שוקולד דבש, נר מדונג, ושכמיית דבורה. בנוסף, במקום פינת חי עם אפשרות להאכלת יד של עיזים ננסיות ודבורה ענקית שתסתובב בין האורחים.

עלות לפעילות במכוורת: 37 ₪ למבוגר, 49 ₪ לילד.
שעות פעילות: בראש השנה בין התאריכים 1-4.10, בסוכות 15-25.10,
בשאר ימי הפסטיבל, כל יום בתיאום מראש. שעות הפעילות: 09:00-17:00. טלפון לתיאום: 04-6769598, 050-5637645

פעילות פסטיבל הדבש באלוני אבא. צילום: מכוורת יערת הדבש
פעילות פסטיבל הדבש באלוני אבא. צילום: מכוורת יערת הדבש

• יערת הדבש- אלוני אבא

הפעילות ב"יערת הדבש" כוללת סיור במכוורת, צפייה בסרט על חיי הדבורה, לבישת חליפת דבוראים, צפייה בכוורת זכוכית וחיפוש המלכה ואפילו ניתן ללטף באהבה את הדבורים וכמובן לטעום מסוגי הדבש.
עלות: פעילות למשתתף- 25  ₪

שעות פעילות: פתוח בשבתות ובחגים בין השעות 10:00-17:00,
באמצע השבוע- בתיאום מראש בלבד. טלפון לתיאום: 054-4437402

יש תו סגול לאגם הלאומי: מחר תפתח רשמית עונת הרחצה בכינרת

|

חוגגים שבועות: איפה נטייל ונבלה?

|

הקשר בין עליית מפלס הכנרת לשליחיו של ישוע

|