עפולה: פרויקט תשתיות ענק ברחוב וולפסון בדרום העיר עומד לפני סיום

חצי שנה של עבודות אינטנסיביות של החלפת והגדלת קווי ביוב ומים הגיעו לסיומם בימים האחרונים. מטרת הפרויקט לאפשר את התפתחות החלק הדרומי של העיר למבני מגורים ולמסחר. צילום: דוברות עיריית עפולה

עיריית עפולה ותאגיד המים מי נעם עתידים לסיים בימים אלה את אחד הפרויקטים הגדולים ביותר שנעשו בשנים האחרונות. מדובר בפרויקט ענק שתכנונו ארך שנים ארוכות ומטרתו לאפשר את התפתחות החלק הדרומי של העיר למבני מגורים ולמסחר.
בשלב הראשון של הפרויקט שהחל בחודש אפריל האחרון הוחלפה מערכת הביוב והוחלפו קווי המים והניקוז הישנים בקוויים בעלי קיבלת גדולה יותר. בעיריית עפולה ובתאגיד ציינו כי מדובר בפרויקט עם אתגרים לא פשוטים של עבודה מורכבת שכללה חפירות לעומק של כ6 מטרים מתחת לאדמה ומעל לתשתיות שונות כגון קווי מתח גבוה, תשתיות תקשורת, בצמוד לקוי ניקוז ובפיקוח וליווי של רשות העתיקות שלא פעם עצרה את העבודות לבדיקות במקום.
בימים אלה החל השלב הסופי של הפרויקט שכולל שיקום ותיקון הכביש, מדרכות ותשתיות שנפגעו כולל שיקום הגינון בכיכרות. בשל עומק החפירות במהלך העבודה והגשמים שפקדו אותנו לאחרונה ייסלל כביש חדש בשכונה מיד לאחר החורף ולקראת חג הפסח יזכו התושבים לכביש חדש לגמרי.
את העבודות ביצעה חברת הביצוע מאח"צ המעניקה שירותים לכלל תאגידי המים בצפון והינה בעלת ניסיון רב בביצוע פרויקטים מורכבים כגון חיבור תשתיות הביוב והמים של מתחם עזריאלי בתל אביב. אורן אקיקוס, עוזר ראש העיר עפולה, פיקח על הפרויקט מטעם העירייה, תיאם את העבודות במקום וסייע לתושבי השכונה בתקופת העבודות ולמזער את הפגיעה באיכות חייהם. "תושבי השכונה המתחדשת שזכו לאחרונה לפארק שכונתי וגן שעשועים רחב ידיים, ייהנו מעתה גם מתשתיות חדשות ובקרוב גם מכביש מרכזי חדש. אני מבקש להודות לכל התושבים על אורך הרוח והסבלנות שגילו לאורך הפרויקט, הדבר אינו מובן מאליו".

"המסע מהמדבר אל העמק"

|

'השנאוצר' מגיע לעפולה

|

עפולה: הרחוב החדש והגביע האבוד של משפחת שרון

|