עפולה: נשיא המדינה לתלמידי ביה"ס 'רימונים'- "הסבתם לי גאווה"

נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין פרגן לצוות בית הספר ולתלמידים על המיזם המרגש במסגרתו הם מנציחים מדי שנה את חללים בני מיעוטים במדינה והשנה התמקדו בחללי העדה הדרוזית. צילום: עיריית עפולה

במסגרת שנת "אחדות ושותפות", חקרו השנה תלמידי שכבת י"ב של ביה"ס "רימונים" בעפולה על קבוצות בני מיעוטים שקשרו נפשם וגורלם עם גורלו של העם היהודי במדינת ישראל. השנה עשו זאת התלמידים תוך התמקדות בעדה הדרוזית, כאשר במהלך הלימוד נחשפו לשותפות ולקשר המיוחד של בני העדה עם מדינת ישראל, לאחוזי הגיוס הגבוהים לצה"ל בקרב בני העדה ולערכים המובילים אותם לשרת ולתרום לביטחון המדינה באופן משמעותי תוך הבעת נאמנות, מסירות, רעות והקרבה.
במסגרת הפרויקט השנה למדו התלמידים את סיפורי חייהם ונפילתם של בני הכפר הדרוזי בית ג'אן, ביקרו בקברות החללים והקימו תערוכת הנצחה בה ביקרו צוותי החינוך בבית הספר וכלל התלמידים. "בני משפחות החללים התרגשו מהיוזמה וממיזם ההנצחה הייחודי והחשוב שבמהות שלו עומד הרעיון שאנחנו, בני העם היהודי במדינה לא שכחנו את בניהם של בני המיעוטים בחברה הישראלית שחרפו נפשם למען המולדת" סיפרה המנהלת דורית חן והוסיפה: "היוזמה יצרה הזדהות וחיבור עמוק עם המשפחות ושהביקור בביתם יהווה את תחילתו של קשר לו תהייה המשכיות גם בעתיד".
לצד המיזם החשוב והמרגש, הופתעו לפני כשבוע בבית הספר כאשר על שולחנה של המנהלת חן נחת מכתב מנשיא המדינה, ראובן רובי ריבלין, ששמע על המיזם, ציין את חשיבותו וכתב במכתבו: "זו הזדמנות להודות לצוות שהשתתף בארגון התערוכה והביקור בבית ג'אן אבל מעל הכל – תודה לכם, הנוער הנפלא שלנו, שהסבתם לי ולכלונו- גאווה גדולה".

לראשונה בארץ: חג הילדים בעפולה

|

נותן את הנשמה ואת הלב

|

חופש גדול חקלאי: "יוצאים מהמסכים" לשדות

|