עפולה: משמרים את התרבויות של יוצאי חבר העמים

אגף הקליטה של עיריית עפולה יקיים בקיץ הקרוב שרשרת אירועים ייחודים לשימור המסורת והתרבות של קהילות שונות שעלו מברית המועצות לשעבר שקבעו את ביתם בעפולה.

משמרים את התרבות: אגף הקליטה של עיריית עפולה הפיק לאחרונה מפגש תרבות ליוצאי מחוז בוכרה באוזבקיסטן שעלו לישראל במהלך השנים וקבעו את ביתם בעפולה. המפגש התרבותי כלל קבלת פנים בבגדים בוכרים אותנטיים, תערוכת עבודות של אמנים מהקהילה וכיבוד שכלל מאכלים מסורתיים. בהמשך נהנו הבאים מהופעות זמר של הזמרים הבוכריים רפאל נמאטייב ובלה פולטובה.
באירוע השתתפו ראש העיר אבי אלקבץ, רב העיר שמואל דוד, מנהלת מחלקת הקליטה אינה אוקון, פרויקטור קונגרס יהודי בוכרה אדי מרדכי, מנהלת ארגון יוצאי אסיה טטיאנה קולונטרוב, רכזת הקונגרס הארצי של יהודי בוכרה בעפולה אירינה בר וכמובן עשרות תושבים יוצאי בוכרה שנהנו מערב שכולו תרבות ומסורת מבית אמא.
מנהלת מחלקת הקליטה אינה אוקון אמרה שמדובר באירוע ראשון מתוך שרשרת אירועים שצפויים להתקיים במהלך הקיץ הקרוב ומטרתם לשמר את התרבות והסמרות של יוצאי מדינות ברית המועצות לשעבר וביניהן רוסיה, אוקראינה, אזרבייג'ן, קזחסטן ועוד שעלו לישראל וקבעו את ביתם בעפולה לאורך השנים.
ראש העיר אבי אלקבץ התייחס לתכנית ואמר: "המיזם של מחלקת הקליטה לשמירת המסורות והתרבויות השונות של תושבי עפולה היא צעד חשוב ומרגש. יישר כוח למשנה לראש העיר המשמש כיו"ר מועצת אזרחים וותיקים מיכאל ברקן, למחזיק תיק הקליטה בוריס יודיס, מנהלת המחלקה אינה אוקון והצוותים".