עפולה מקום שלישי בארץ במדד הערים הידידותיות לעסקים 

הסוכנות עורכת את מדד הרשויות המקומיות זו השנה הרביעית ומטרתו לשמש כלי עבודה עבור הרשות המקומית

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, פרסמה היום את מדד doing business במסגרתו דורגו 60 רשויות מקומיות בישראל. מהמדד עולה כי העיר עפולה מדורגת במקום השלישי בארץ לאחר קפיצה של ארבע מקומות מהשנה שעברה בו דורגה עפולה במקום השביעי בלבד. יש לציין כי את המקום הראשון קטפה מודיעין-מכבים-רעות ואחריה במקום השני והשלישי מטה יהודה ועפולה. חשוב לציין כי המדד מחולק לשלוש קבוצות על פי גודל הרשות (מספר התושבים) וזאת על מנת לשמור על השוואה מדויקת והוגנת, שכן רשות מקומית של עד 50 אלף תושבים, אינה דומה לרשות מקומית של 150 תושבים.

הסוכנות עורכת את מדד הרשויות המקומיות זו השנה הרביעית ומטרתו לשמש כלי עבודה עבור הרשות המקומית, שכן הוא מאפשר לכל רשות להשוות את ביצועיה לרשויות אחרות במגוון פרמטרים אחידים הנמדדים באופן אובייקטיבי, וכן לנתח את ביצועיה ביחס לעצמה ואת הביצועים של המחלקות והאגפים השונים תחת סמכותה.

בין הפרמטרים שנבדקים במדד אפשר לציין את נגישות המידע הכולל דירוג של איכות והיקף המידע לעסקים וקלות השימוש באתר האינטרנט של הרשות, מדד הארנונה שנבנה באמצעות השוואה של ממוצע הארנונה העסקית ביחס ל-60 הרשויות המשתתפות במדד, שביעות רצון של העסקים מהרשות שנבדקה באמצעות סקר בקרב עסקים מקומיים שבחן היבטים שונים של התנהלות הרשות המקומית ונגישות למכרזים שנבדקה באמצעות סקירת מכרזים שפרסמה הרשות ובחן את ההיבטים הבאים: עצם פרסום מסמכי המכרז ותנאי המכרז, דמי השתתפות, המחזור הכספי הנדרש וגובה הערבויות המבוקשות, כאחוז מהיקף ההתקשרות במכרז.

ראש העיר עפולה, אבי אלקבץ: "זוהי בשורה נפלאה. אחת החוזקות הבולטות ביותר של העיר עפולה היא תחום המסחר ולכן הרשות המקומית מקלה ומטפחת את היחסים עם אלפי העסקים הקטנים והבינוניים הפועלים בתחומה".