עפולה: חניון חדש יוקם על שטחה של התחנה המרכזית

כ- 600 חניות חדשות יוקמו במרכז העירה: יוקמו בשלושה מתחמים שונים וביניהם חנייה תת קרקעית ברחוב ארלוזורוב, מאות חניות בשטח של התחנה המרכזית הישנה והרחבת חניון היונה בעוד עשרות מקומות חנייה. עיריית עפולה

מינהל הנדסה של עיריית עפולה סיים את תכנונם של שלושה מגרשי חנייה גדולים במרכז העיר שיציעו מאות חניות ויפתרו את מצוקת החנייה במרכז העיר ממנה סובלים הסוחרים והלקוחות בשנים האחרונות.
החניון הראשון הוקם כבר לפני מספר חודשים כחניון זמני וחינמי בפינת הרחובות של שדרות ארלוזורוב ויהושע חנקין ובהמשך עתיד להפוך לחנייה של כ-150 מקומות בחנייה תת קרקעיות שעליהן עתיד לקום בניין העירייה החדש.

הדמייה של החניון שעתיד לקום במקום התחנה המרכזית הישנה. צילום: עיריית עפולה
הדמיה של החניון שעתיד לקום במקום התחנה המרכזית הישנה

החנייה התת-קרקעית תחליף למעשה את התכנית המקורית שביקשה להקים חניון תת קרקעי בכיכר המרכזית אך בבדיקה של אנשי מקצוע שהסתיימה לאחרונה נמצא כי יש עומס תשתיות מתחת לכיכר הכוללות מערכות חשמל מים וביוב, הודיע מהנדס העיר ישראל קנטור כי אין ברירה אלא להזיז את הפרויקט 500 מטרים דרומה לחניון הזמני שמול בית הכנסת הגדול וזה אמור לפתור את מצוקת החנייה במרכז העיר.


 


חניון נוסף שיקום בקרוב הוא חניון בן 300 חניות שיוקמו על שטחה של התחנה המרכזית הישנה. כידוע, התחנה המרכזית החדשה עתידה להיפתח בקרוב ולאחר שהתחנה המרכזית הישנה תיהרס יקום על שרידיה החניון החדש שייתן פתרון למשתמשי התחנה המרכזית החדשה ויפתור את מצוקת החנייה של אזור התעשייה והשוק הישן שפורח בימים אלה ומשווע למקומות חנייה חדשים עבור המבלים. החניון השלישי הוא 'חניון היונה' שיורחב ויכלול לאחר סיום העבודות למעלה מ-150 חניות נוספות לטובת תושבי העיר ובאיה.
מהנדס העיר, ישראל קנטור אמר: "התכנית החדשה כוללת תכנון מפורט של שלושה חניונים חדשים שיציעו מאות חניות חדשות ופזורים בצורה חכמה באזורים שונים במרכז העיר כדי לפתור את מצוקת החנייה שקיימת באזורים אלה".