עפולה: 'זום' על ההורים

משבר הקורונה והאילוץ ללמידה מרחוק הביאה את בתי הספר למצוא דרכים יצירתיות למשוך את תשומת לב התלמידים. בבית הספר "אורט אורן" גייסו את ההורים להעביר שיעורים באמצעות הזום וזכו להתלהבות. צילום: עיריית עפולה

משבר הקורונה המתמשך הביאו את מערכת החינוך למצב בו פעם אחר פעם היא נדרשת למצוא דרכים יצירתיות על מנת לשמר את גחלת הלמידה אצל התלמידים הלומדים מרחוק.
בבית הספר "אורט אורן" עפולה החליטו ל'הרחיב את הכיתה' ולאפשר לכלל התלמידים להיחשף לעולם תוכן רחב בתחומים מגוונים וגייסו את הוריי התלמידים שיעבירו שיעורי העשרה באמצעות תוכנת הזום מביתם.
הרעיון מאחורי היוזמה ליצור מאגר בית ספרי שמכיל הרצאות, הדרכות ופעילויות לכיתות השונות בהן ייקחו חלק התלמידים לפי תחומי עניין ואותם יעבירו ההורים לפי תחומי ידע, ניסיון ועניין שהם מביאים מעולמם הפרטי.
נושאי ההדרכה כוללים העשרה לימודית, חינוך לערכים ולמצוינות, חרם חברתי, אהבת הארץ, חגים ומנהגים ואף פעילות מתחום העיסוק או התחביב של מעביר הפעילות כגון תזונה בריאה, מנהגי חג הסיגד, שמירה על חיות הבר- "חי-בולנס" ועוד. התלמידים מצדם מגלים סקרנות לסיפורים המרתקים אשר מעמיקים ומחזקים את הקשר של בית הספר עם הקהילה ומאפשרים למידה מסוג אחר בדגש על הרחבת עולם הידע, למידה חווייתית והרחבת הדיון הכיתתי באמצעות דיון כיתתי סביב הנושא, תובנות וחוויות אישיות.
רונית קום ברגר, רכזת החינוך החברתי השש-שנתי בבית הספר, הודתה להורים ולמורים אשר העבירו את הפעילות ואמרה: "מדובר ביוזמה מבורכת וחשובה אשר מעניקה לתלמידים נדבך חשוב בתקופה מורכבת זו. הפעילות המשותפת מצליחה לשמר את הקשר בין התלמידים לקהילה ותורמת לשני הצדדים. בסיום הפעילות העניקו התלמידים להורים המשתתפים תעודת הוקרה על פועלם ותרומתם. אנו קוראים לעוד הורים וחברי קהילה להשתתף במיזם ולהביא נושאים נוספים בפני התלמידים להעשרת עולם הידע שלהם".

ויצו ניר העמק: מפגש מרתק עם ח"כ אלעזר שטרן

|

עפולה: 8 כיתות מצוינות במתמטיקה ובמדעים נפתחו השנה

|