עפולה: הוקמה תערוכה חקלאית בלב העיר

עיריית עפולה ורשות העתיקות יחנכו בקרוב מוקד תיירות חדש בקצהו המזרחי של פארק הרכבת הכולל תערוכה פתוחה של כלים חקלאיים מראשית ימי העיר. צילום: דוברות עיריית עפולה

עיריית עפולה ממשיכה לקדם את נושא התיירות. לאחר שהובילה את החייאתו של השוק הישן והפכה אותו למוקד בילוי קולינארי המושך מבלים רבים מדי שבוע, סיורי תיירות מודרכים בשיתוף רשות הטבע והגנים, מיצג וידאו חדש במגדל המים הישן ופינות חמד בשכונות הוותיקות, תשיק עיריית עפולה בקרוב מוקד נוסף- תערוכה חקלאית פתוחה.
עפולה אינה מזוהה כלל בתודעה הלאומית כעיר עתיקה כמו ירושלים, בית שאן, טבריה, קיסריה, עכו, אלא כעיר מודרנית. אך ראשית היישוב בעפולה לפני כ-6,500 שנה עוד שלעיר קראו 'עפל' במקורות המקראיים. משנת 1936 נערכו חפירות רבות במהלכן נחשפו שרידים וממצאים רבים של היישוב מהתקופה הכלקוליתית ועד לתקופה הצלבנית אולם השרידים הקדומים לא השתמרו, הם נבלעו מתחת ליסודות המבנים המודרניים, למעט המצודה הצלבנית בראש תל-עפולה וממצאים רבים שנותרו במחסני רשות העתיקות.

ראש העיר עם מנהלת אגף קהילה תמר דגמי (האמונה על נושא התיירות בעיר) בתערוכה הפתוחה. צילום: דוברות עיריית עפולה
ראש העיר אלקבץ עם מנהלת אגף קהילה תמר דגמי בתערוכה הפתוחה.

מספר שנים לאחר שרשות העתיקות שימרה ושיקמה את המצודה הצלבנית שנמצאת על פסגת תל עפולה והפיכתו לגן לאומי של עפולה, החליטה רשות העתיקות בשיתוף עם עיריית עפולה לשחזר ולהציג את המתקנים החקלאיים בתערוכה פתוחה בפארק הרכבת לטובת חובבי הארכיאולוגיה, היסטוריה וחקלאות. מדובר בשלושה מתחמים שונים ובהם מתקנים להפקת שמן זית, מפרכה – מתקן לריסוק זיתים, מתקן כבישה בורג בלחץ ישיר, מכבש קורה ובורג עץ , רחיים חמור ואגני אבן.

"הבסיס לכל חייל הוא הבן אדם שבו": מצפה לזכרו של נדב מילוא נחנך במלאת 25 שנים לנפילתו

|

חופש תרבותי: שת"פ בין המשכן לאמנות בעין חרוד לאתרי אירוח בגלבוע והעמק

|