עפולה: גני הילדים החדשים יישאו שמות נשים מובילות 

עיריית עפולה בונה בימים אלה לא פחות מ-18 גני ילדים ברחבי העיר. חלקם ייפתחו בתחילת שנת הלימודים וייקראו על שמן של נשים מובילות ומשפיעות בחברה וביניהן רונה רמון ז"ל, הנווטת תמר אריאל ז"ל והגננת הראשונה מעפולה סוניה רבינוביץ ז"ל. 

העיר עפולה נמצאת בצמיחה מתמדת ונהנית מהגירה חיובית בעקבותיה נבנות שכונות חדשות ובתוכן מוסדות ציבור ומוסדות חינוך חדשים. בימים אלה מקדמת הרשות המקומית את בנייתם של בתי ספר חדשים ומסיימת את בנייתם של שלושה אגפים חדשים בבתי ספר ו- 18 גני ילדים לקראת שנת הלימודים הבאה.
רוב המבנים החדשים של גני הילדים יחליפו את המבנים הישנים ואילו שלושה גני ילדים יישאו החל משנת הלימודים הקרובה את שמן של שלוש נשים חזקות ומובילות בחברה הישראלית שיהוו מודל לחיקוי לדור העתיד שלנו. בין השמות שנבחרו נמצאת רונה רמון ז"ל ששכלה את בעלה ובנה אילן ואסף רמון ז"ל בתאונות אוויריות טרגיות ולפני כעשור הקימה את "קרן רמון", שמנציחה את דרכם ומורשתם באמצעות תכניות חינוכיות מתקדמות בנושאי מנהיגות, תעופה וחלל.

הגן ע"ש נווטת הקרב הראשנה
הגן ע"ש נווטת הקרב הראשנה תמא אריאל ז"ל

גן אחר יישא את שמה של הנווטת תמר אריאל ז"ל שהפכה לסמל ומודל לחיקוי בחייה כנווטת הקרב הדתייה הראשונה בחיל האוויר הישראלי ובמותה במהלך סופת שלגים בנפאל. חשוב להדגיש כי אילן רמון ז"ל פיקד על טייסת 117 ואריאל ז"ל שירתה ב"טייסת העמק" בבסיס רמת דוד הסמוך לעפולה. 

גן סוניה הראשון בעפולה
גן סוניה הראשון בעפולה

גן נוסף יישא את שמה של גיבורה מקומית סוניה רבינוביץ ז"ל שהייתה הגננת הראשונה בעפולה. כידוע, לפני שנים ארוכות הוקם בעפולה גן הנושא את שמה של סוניה והשנה, בעקבות התיישנות המבנה ותכניות ההרחבה בבניית בית הספר 'אלון יזרעאל', הוחלט לסגור את הגן הישן. בעקבות ההחלטה פנתה בתה של סוניה, שולה רוזנר יחד עם בוגרים של הגן, לראש העיר אבי אלקבץ וביקשה לבחון אפשרות אחרת להנצחת שמה של אימה. אלקבץ הסכים והחליט כי אחד מהגנים החדשים שיוקם בשכונה הסמוכה ימשיך לשאת את שמה של הגננת הראשונה סוניה. 

.