עמק יזרעאל: שר החקלאות בסיור בנושא ענף החלב "הסכם שייטיב עם היצרנים יבטיח מזון טרי ובריא לצרכן הישראלי"

ראש המועצה, אייל בצר: "יש חשיבות רבה בשמירה על יציבות ורווחיות ענף החלב למען כל תושבי המדינה". צילום: ענת חרמוני

בימים אלה מתקיים משא ומתן בין נציגי ענף החלב בשיתוף משרד החקלאות ופיתוח הכפר לבין משרד האוצר בנוגע למתווה חדש למשק החלב. המתווה נועד להסדיר את המשך פעילות הענף ותכנונו.
על רקע ההסכם המתגבש קיים ביום רביעי החולף השר אלון שוסטר, סיור מקצועי בשיתוף ראשי מועצת החלב ונציגי יצרני החלב. הסיור התקיים במועצה אזורית עמק יזרעאל ובמסגרתו ביקר ברפתות ובמחלבות בעמק. עמק יזרעאל אחראי לייצור של כ- 25 אחוז מהחלב השנתי בישראל.
בסיור השתתפו גם נציגי ענף החלב ובהם מנכ"ל מועצת החלב, איציק שניידר וראש ארגון יצרני החלב, ליאור שמחה. בנוסף אליהם לקחו חלק בסיור גם מזכ"ל תנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח וראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר.
ענף החלב בישראל הינו ענף המזון הגדול ביותר והוא מהווה חלק אינטגרלי מהכלכלה היצרנית הישראלית. מרבית הרפתות והמשקים בארץ נמצאים באיזורי הפריפריה, על כן מסייע יש בחיזוק הענף גם סיוע לפיתוח הפריפריה והמרחב הכפרי.
במהלך הסיור אמר שר החקלאות, אלון שוסטר: "יצרני החלב בארץ – רפתנים ומחלבות – הם רכיב מרכזי בביטחון המזון של מדינת ישראל. אני מתכוון להמשיך להאבק למען וודאות כלכלית עבורם, תוך שמירה על יציבות ותכנון ענף החלב. הסכם חלב שייטיב עם היצרנים יבטיח בטווח הארוך גם לצרכן הישראלי מזון טרי איכותי יותר, בריא יותר ובמחירים סבירים."

ביקור ברפת סיבוני . צילום ענת חרמוני
ביקור ברפת סיבוני 

מנכ"ל מועצת החלב, איציק שניידר מסר: ״אנחנו נמצאים בימים חשובים, ערב חתימה על הסכם שיבטיח יציבות לענף החלב, הצלחת החקלאות הישראלית היא אינטרס לאומי. חשוב לחזק את העוגנים שלנו בכלכלה ובחברה שאותם מוביל ענף החלב.״
ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר אמר: "ביקורו של השר בעת הזו, מדגיש את החשיבות הרבה בשמירה על יציבות ורווחיות ענף החלב, הפחתת מחירי המים לחקלאים וביצוע השקעות במחקר ופיתוח, על מנת להמשיך לפתח את ענף החלב למען תושבי מדינת ישראל ככלל ועמק יזרעאל, בפרט."
מזכ״ל תנועת המושבים, עמית יפרח מסר: ״ענף החלב משמש כעוגן חקלאי באזור העמק ומהגדולים מיצרני החלב. ההסכם המתגבש בענף בעל חשיבות עצומה לטובת יציבות והמשכיות הענף הן בהיבט של עצירת השחיקה ברווחיות והבטחת פרנסתו בכבוד של הרפתן״.
במסגרת הסיור ביקרו בשדה יעקב, שם נפגשו עם רפתני העמק וראשי הארגונים החקלאיים. משם המשיכו ל'רפת סיבוני' בתל עדשים ולאחר מכן, השתתפו בטקס סיום העבודות באגם כפר ברוך עם מנכ"ל ואנשי רשות ניקוז ונחלים קישון. הביקור הסתיים במפגש ודיון עם ראש המועצה ונציגי החקלאים, בנהלל. ראש המועצה ניצל את ביקורו של השר כדי להדגיש בפניו את החשיבות בשמירה על החקלאות ועל השטחים הפתוחים בעמק יזרעאל, על ידי הסרת האיום להקמת שדה תעופה בעמק.

גילוי מוקדם מציל חיים

|

"הנין החדש שלי הוא המתנה הגדולה ביותר ליום ההולדת ה-91 שלי"

|