עמק המעיינות: עכבישים שווים זהב

כ-600 מיליון עכבישים טורפים שגודלו במעבדות ביו-בי בעמק בית שאן יוטסו לשדות החקלאיים בקולומביה וישמשו להדברה טבעית של מזיקים

חברת ביו-בי מקיבוץ שדה אליהו תספק במהלך השנה הקרובה 600 מיליון עכבישונים מסוג אקריות טורפות לחקלאים בקולומביה. האקריות מחסלות בדרך טבעית אקריות מזנין מזיקים הפוגעות בשטחי החקלאות של קולומביה וכך מאפשרות לחקלאים להפחית את השימוש בחומרי הדברה ולעמוד בדרישות היצוא לחו"ל.

אקרית פרסימיליס המיוצרת על ידי ביו-בי גדולה כמעט פי שניים מהאקרית המזיקה ומהירה ממנה. התפריט היומי שלה מורכב מכ-7 אקריות קורים ביום. כשהיא נתקלת בה היא רודפת אחריה ונועצת בה את מלתעותיה ומוצצת את כל תוכנה. קצב הריבוי שלה מהיר והיא משלימה את מחזור החיים מביצה ועד בוגר בתוך שבוע וניזונה מאכילת גופן של אקריות קורים.

מעבדות ביו ביו לפיתוח אמצעי הדברה במשולבים וביולוגים יולוגים
מעבדות ביו ביו בשעה אליהו, לפיתוח אמצעי הדברה משולבים וביולוגים (באדיבות אתר ביו ביו)

החלוקה לחקלאים נעשית בבקבוקים שכל אחד מהם מכיל 2000-4000 אקריות אותן מפזרים בשטחי החקלאות, בחממות ובמטעי פירות. מחירן גבוה משל זהב טהור והן נמכרות במחיר של אלפי שקלים לגרמים בודדים. האקריות נשמרות במנוחה ובקירור ועם שחרורן לאויר החם הן מתחילות להתרבות. קצב החיסול של מנה אחת מגיע לעשרות אלפי מזיקים בכל יום.