סיפור חייו של הלוחם האגדי: "להיות אחד מרבים"

ספר חדש שערכה יעל ידידיה מספר את סיפור חייו של הלוחם האגדי מיחידת 101 – שמעון כהנר (קצ'ה) – מקיבוץ נוה איתן שבעמק המעיינות. צילום: דוברות עמק המעיינות

שמעון כהנר (קצ'ה) מקיבוץ נוה איתן שבעמק המעיינות, משלב כל חייו את מרחבי שדות המרעה כבוקר ואת פעילותו הציבורית, בעשייה הצבאית. את פעילותו הצבאית החל ביחידה 101 האגדית, משם הוא המשיך ולחם בכל מלחמות ישראל וטיפס בסולם הדרגות עד שהתמנה למפקד חטיבה 172 בדרגת אלוף משנה.
מסלול חייו של קצ'ה הצטלב במסלולי חייהם של אנשים רבים: בני משפחתו; חברי ילדות מרשפון; חברים ממקווה ישראל ומהגרעין; חברים מקיבוץ נווה איתן; וחברים לעשייה המשותפת כחקלאי וכבוקר, כמזכיר הארגון הארצי של מגדלי בקר לבשר, כמרכז הקליטה ביישובי העמק ופעיל באזור, כמנכ"ל אתר גבעת התחמושת וכפקוד ומפקד.לאחרונה יצא הספר 'להיות אחד מרבים' שאותו ערכה יעל ידידיה מחמדיה בארבע השנים האחרונות, המספר את סיפור חייו באמצעות מעגלים-מעגלים של בני שיח המשרטטים את דמותו של האיש, קורות חייו, ודרכו והתנהלותו כאדם, כחקלאי וכלוחם. סיפוריהם של בני השיח, הנלווים אל סיפורו של קצ'ה ואל פרשיות מן העבר הקשורות למלחמות ישראל – ובעיקר אלה המתארים את פעולות התגמול, את המלחמה על ירושלים במלחמת ששת הימים ואת מלחמת יום כיפור – פורשים לפנינו את תולדותיהם של שני דורות ויותר של לוחמים, אנשי התיישבות וחקלאים, שעיצבו את פני המדינה מימי הקמתה ועד היום.