סוכלה אחת הגניבות הגדולות בארץ של ציפורי מחמד בשווי של כ- מיליון ש"ח

בשיאה של פעילות מודיעינית של מג"ב אחר חוליית פורצים שנמשכה כחודש, נעצרו 3 חשודים בביצוע גניבת ציפורי מחמד יקרי ערך מבית גידול לתוכים במגדל העמק. צילום דוברות המשטרה

שוטרי משמר הגבול של משטרת ישראל סיכלו את אחת הגניבות הגדולות ביותר של תוכים מבית גידול במגדל העמק. במשאית שנעצרה נמצאו עשרות ציפורים בשווי של כמיליון שקלים.
אתמול לבקשת היחידה המרכזית של מג"ב הוארכו מעצרם של 3 החשודים בשלושה ימים.
כאמור אתמול הגיעה לשיאה פעילות מודיעינית של מג"ב שנמשכה כחודש ימים מהלכה התחקו במג"ב אחר חוליית פורצים. החשודים שהגיעו רכובים על גבי משאית וכלי רכב פרטיים פרצו אתמול בלילה לבית גידול לתוכים במגדל העמק.
"תוך מספר דקות מהרגע שהגיעו החשודים לבית הגידול הם כבר היו בדרכם לעזוב את המקום. בהתחלה היינו בטוחים שהם לא הספיקו לגנוב כלום אבל כשעצרנו אותם איתרנו במטען המשאית כלובים ובהם עשרות תוכים שצרחו, חלקם מפחד ובהלה וחלקם כתוצאה מפציעות קשות של שבירת רגלים, מקורים וכנפים שנגרמו ככל הנראה מהשלכת הכלובים במהירות למטען המשאית ומהטלטלות בנסיעה." אמר מפקד הפעילות של מג"ב.

ציפורי המחמד שנגנבו במשאית הפורצים. צילום: דוברות המשטרה
ציפורי המחמד שנגנבו במשאית הפורצים.

השוטרים שנערכו בכוחות גדולים עצרו את המשאית ועוד 2 כלי רכב על כביש 6 לכיוון דרום ובתוכם 3 חשודים, פלסטיני תושב ענבתא ללא אישורי שהייה בישראל ושני תושבי מזרח ירושלים בשנות ה- 20-30 לחייהם.
במשטרה חושדים שאל בית הגידול הגיעו מספר חשודים שבמשך שעות פרצו אל המקום והכניסו את התוכים לתוך כלובים וכשהמשאית הגיעה לא נותר להם אלא להעמיס עליה את הכלובים ולהימלט מהמקום. עם מעצרם התברר שמתוך עשרות התוכים שנגנבו מתו כחמישה שלא שרדו את האכזריות בה הם הועמסו והושלכו למטען המשאית.
כאמור בדרכם דרומה נעצרו החשודים על כביש שש ואתמול הם הובאו לדיון בבית משפט השלום בפתח תקווה שם הוארך מעצרם בשלושה ימים(עד חמישי).
בעל בית הגידול שהגיע אתמול לבסיס מג"ב במרכז הארץ זיהה את התוכים שהוחזרו לבעלותו וביניהם 30 ארות, 15 קקדוים, 2 ג'אקו ועוד עשרות תוכים בשווי כאמור של כמיליון שקלים.

סוכל שוד עתיקות בתל מגידו

|

מאסר לנאשם בדקירת אדם בתחנת דלק

|