נתוני הקורונה חושפים: עפולה 'העיר הירוקה' ביותר בישראל

ניתוח של נתוני משרד הפנים מצביע על עפולה כ'עיר הירוקה' ביותר בישראל עם שיעור מאומתים של 2% בלבד בשבוע שעבר, שיעור החולים הפעילים הנמוך ביותר (84 ל-100 אלף איש) ואחוז התושבים הנמוך ביותר בארץ, 0.35% בלבד, שנדבקו עד כה

בשורה משמחת לתושבי עפולה: העיר שלהם היא 'העיר הירוקה' ביותר בישראל מאז פרצה מגפת הקורונה בחודש מרץ האחרון. ניתוח המבוסס על נתוני משרד הבריאות מראה כי עפולה ורוב הערים שלצדה ברשימה בולטות לחיוב מפרוץ המגפה. כידוע, משרד הבריאות ומרכז המידע והידע הלאומי מרכזים מדי יום מידע רב הנאסף בכל הארץ ועיקר החשיפה התקשורתית מתמקדת מן הסתם בערים שמהוות את מוקדי הסיכון לקורונה. מי שלא זוכות תמיד לכותרות הן 'הערים הירוקות' בישראל, כלומר הערים 'הנקיות' ביותר מנגיף קורונה.
על פי הפרסום שדירג את "הערים הירוקות", והציב את עפולה כעיר הירוקה ביותר בישראל, עולה כי שיעור הבדיקות החיוביות לקורונה שנמצאו בשבוע שעבר היה נמוך מהממוצע הארצי, ומראה שברוב מוחלט של אותן ערים אין מדובר על שיפור משמעותי מקרי בנתונים בשבוע האחרון – אלא על מגמה חיובית שמתחילה מפרוץ המגפה בחודש מרץ.


 
  


לצד עפולה ברשימה של ערים עם יותר מ-50 אלף תושבים ששיעור החיוביים בהן הנמוך ביותר ועומד על 2% בלבד אפשר לציין את הרצליה וגבעתיים, אך הנתונים שהציבו את עפולה לפניהן כעיר הירוקה ביותר בישראל הם שיעור החולים הפעילים הנמוך ביותר (84 מאומתים ל-100 אלף איש) ועם אחוז התושבים הקטן ביותר שנדבק מפרוץ המגפה – 0.35% בלבד.
ראש העיר אבי אלקבץ אמר: "מדובר בנתונים מחמיאים שהושגו בעבודה קשה, הן של התושבים והן של הרשות. מיד עם פריצת המשבר יצאנו בקמפיין אגרסיבי במרחב הציבורי באמצעות פקחים שחילקו מסכות במקום לתת דוחות, פרסומים על שלטי חוצות, מבזקי וידאו ועדכונים שוטפים ברשתות החברתיות של העירייה וכמובן משמעת ראויה לציון של התושבים ומכאן אני קורא להם להמשיך ולהקפיד על ההנחיות כדי שנשמור על מקומנו כעיר הירוקה בישראל".