ניחוח פריזאי בעפולה

זמן קצר לאחר הביקור ההיסטורי של שגריר צרפת בעפולה, החליטו בבית אבות משלב של העירייה להעניק לדיירים במקום שלושה ימים של 'ביקור' בפריז באמצעות הקמת בית קפה פריזאי, ארוחות על טהרת המטבח הצרפתי, ערבי שאנסונים ועוד.

לפני כחודשיים לבשה עפולה ניחוח צרפתי כאשר התקשטה בדגלי הטריקולור של צרפת ובלב שדרת הדקלים ניגן המוזיקאי המוכשר חן הררי שאנסונים צרפתיים לכבוד ביקורו ההיסטורי של שגריר צרפת בישראל אריק דנון וצמרת השגרירות בעפולה.
ביקור השגריר עורר עניין רב בקרב תושבי עפולה הצרפתים ומסתבר שגם בקרב האזרחים הוותיקים המתגוררים בבית אבות מ.ש.ל.ב בעיר שפועל בחסות ובשיתוף עיריית פעולה. בעקבות העניין שגילו הדיירים החליט מנכ"ל הבית רז אורן יחד עם הצוות המסור של המקום שהחליט להמשיך את החגיגה ולתת לדיירי המקום שלושה ימים של אווירה צרפתית.
להנאת הדיירים, פתחה הנהלת המקום בית קפה פריזאי, בו נהנו הדיירים מקפה ומאפים צרפתיים מסביב לשולחנות מעוצבים, מוסיקת שאנסונים צרפתית ברקע ועל מסך גדול שודרו תמונות מחיי היום יום בפריז. הצוות הטיפולי התחפש למלצריות שאף הנעימו את שהות הדיירים בריקודי קנקן. הדיירים מצדם נהנו משלושה מהנים. כפי שתיאר המנכ"ל רז אורן: "בית האבות גאה לשתף את דייריו במה שקורה בעפולה ומיד אחרי ביקור שגריר צרפת בעיר החלטנו שדיירי הבית ייהנו מניחוח צרפתי למשך שלושה ימים שבמהלכם היה אפשר לראות את האושר ואת דמעות ההתרגשות על פניהם של הדיירים. זה שווה הכל".