מתייצבים בראש המגדל: אורט רוגוזין – מגדל העמק ממשיך לקטוף הישיגים

ביה"ס "אורט רוגוזין" נבחר לביה"ס מצטיין שנה שניה ברציפות בקבוצת הדרוג הגבוה מבין קבוצות דירוג הצטיינות. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

מערכת החינוך במגדל העמק ממשיכה לקטוף הישגים. לאחר הבשורה על זכיית הרשות בפרס החינוך המחוזי, משרד החינוך פרסם את רשימת 252 מוסדות החינוך של החטיבה העליונה שחולקו לארבע קטגוריות הצטיינות ואשר הצטיינו בשנת הלימודים תשע"ט בתחום הערכי, החברתי והלימודי ו"אורט רוגוזין" דורג למצטיין פעם שנייה ברציפות בקבוצת הדירוג הגבוהה ביותר. בחירתם של בתי הספר הללו התקבלה על סמך חישוב שורת מדדים בתחומים הערכיים, החברתיים והלימודיים, וכן בהתאם לשיעור השיפור המשמעותי ביותר שחוללו מוסדות החינוך בהשוואה להישגי שנת הלימודים תשע"ח.
בית הספר נבחן על פי מספר פרמטרים ביניהם: מניעת נשירה, קליטת תלמידי חינוך מיוחד, גיוס לצה"ל, שירות אזרחי, אחוז הזכאות לבגרות, אחוז ההצטיינות במבחני הבגרות ומידת השיפור.
ביה"ס "אורט רוגוזין" דורג יחד עם 75 בתי ספר שזכו בדירוג הגבוהה ביותר. בשנים האחרונות עובר בית הספר "מהפכה" ומעניק לתלמידיו את מלוא תשומת הלב בהכנתם לחיים: שיח פתוח בין מורים לתלמידים הכולל שיחות אישיות ושיחות קבוצתיות במסגרת "בית קפה פדגוגי", אחת לשבוע מורה מקצועי מקיים "שיחה טובה עם הורים על תלמיד", שיח דומה יתקיים גם עם הנהגות ההורים של בית הספר לצורך קידום הקשר בין הורים ובית הספר ושיתוף פעולה למען אקלים מיטבי. בנוסף, ישנו שיח פתוח בין מנהל בית הספר לבין התלמידים והמורים.
בחירתו של "אורט רוגוזין" למצטיין הוא המשך ישיר להישגים של בית הספר בפרט ומערכת החינוך בכלל: שבירת שיא זכאות לבגרות העומד על 89%, פרסי חינוך לשני בתי ספר "יערת העמק" ו"עליזה בגין", השתתפות בתי הספר "עליזה בגין" ו"יערת העמק" בתכנית מצוינות מחוזית וזכייתם של 8 תלמידים באות שר החינוך לנוער מתנדב ע"ש אלעד ריבן ו"אורטוב".דודי גריסרו מנהל בית הספר הודה לראש העיר אלי ברדה ולראש מנהל החינוך מלי אליגוב על ההשקעות, התכניות ותשומת הלב לביה"ס ואמר: "בזכות עשייה חינוכית זו לאורך זמן ובעקביות נוצרה תרבות ארגונית של שאיפה לשיפור מתמיד ולמצוינות". גריסרו הדגיש כי למורים המלמדים בחטיבת הביניים חלק חשוב בהצלחה הם אלה המקנים את התשתיות והמיומנויות הנדרשות ומכינים את התלמידים לקראת הלימודים האינטנסיביים בתיכון.
מלי אליגוב ראש מנהל החינוך הוסיפה: "המאמץ משתלם. אני שמחה לראות את התיכון שלנו ברשימת התיכונים המצטיינים שמחבר גם את הערכים כמו מניעת נשירה התמדה וגיוס לצה"ל לבין מציונות לימודים. אין לי ספק שההשקעות של הרשות ורשת "אורט" בשילוב צוות חינוך מעולה מניבים ביחד תוצאות טובות".
אלי ברדה ראש העיר ומחזיק תיק החינוך בירך את הנהלת ביה"ס וצוות ההוראה ומינהל החינוך והדגיש כפי שאמר לאחר הזכייה בפרס החינוך היישובי המחוזי כי המערכת לא תנוח על זרי הדפנה ולא תשקוט על השמרים ואמר: "אני מברך את צוות מנהלי בית הספר, מורים, רכזים, עובדי המנהלה על ההישג ועל מחויבותם להמשך מגמת השיפור והמצוינות בהישגים הלימודיים והערכיים גם בשנים הבאות. יישר כח למפקחי משרד החינוך ורשת
"אורט ישראל", לראש מינהל החינוך מלי אליגוב ולכל צוות המינהל, להנהגת ההורים, למתנ"ס לאגף הנוער, לקרנות ולעמותות על תרומתם להישג".