מרשים: סיפור ההצטיינות של אירנה מהמכללה הטכנולוגית נוף הגליל

מרב ששון אמויאל מנכ"לית המכללה: "ההצלחה וההצטיינות של אירנה מספרת בזעיר אנפין את סיפורה של המכללה שלנו"

אירנה אוריצקי עלתה מאוקראינה לישראל לפני 11 שנים בעקבות אהבתה הגדולה – היישר לנוף הגליל. בארבע השנים הראשונות עבדה אירנה במפעל פייברנט ביוקנעם בתפקיד מרכיבה ובביקורת, אך עם הולדת בנה הבכור היא בחרה להפסיק את עבודתה ולהתמסר לגידול בנה.
"המרחק הגאוגרפי לא אפשר את המשך עבודתי", אומרת אירנה, "לא הייתה לי משפחה ובחרתי להתפטר ולטפל בבני. בהמשך עבדתי במפעל אקווטרון באלון תבור, התחלתי כעובדת ייצור והתקדמתי עד למחלקת ההנדסה במפעל. כבר בהיותי עובדת ייצור גמלה בליבי ההחלטה להתחיל ללמוד לימודי הנדסאי תעשייה וניהול במכללה הטכנולוגית נוף הגליל. לעולם לא אשכח את היום הראשון ללימודים במכללה. הגעתי לכיתה שהייתה מלאה באנשים זרים לי. המרצה דיבר ואני הבנתי מילה. פחדתי, רציתי רק לברוח מהכיתה. התחושה הייתה קשה, התמדתי והמרצים גילו אותי והעניקו לי יחס חם ולבבי. האכפתיות והתחושה שאני אצליח נסכה בי כוחות והנה סיימתי את התואר בהצטיינות".
בימים אלה בגין מגפת הקורונה בחרה אירנה לצאת לחופשה מעבודתה על מנת להיות עם בנה בבית. "עכשיו אני כמו מורה לחשבון לבן שלי, תלמיד כיתה ב'", אומרת אירנה בחיוך. מרב ששון אמויאל מנכ"לית המכללה: "ההצלחה וההצטיינות של אירנה מספרת בזעיר אנפין את סיפורה של המכללה שלנו, מכללה שהיא בית ומשפחה עם מערך תמיכה משמעותי."