מי מסתתר מאחורי המסכה?

הצלמת מרלן נוי ממושב מרחביה שבה מפסטיבל המסכות בונציה עם צילומים מרהיבים ועוצרי נשימה. ומה עם המסכות בגלל הקורונה? "יש פה לחץ יתר על המידה", אומרת נוי

בסוף השבוע האחרון שבה מרלן נוי, צלמת ממושב מרחביה, מביקור בן מספר ימים בוונציה, איטליה. אחת המטרות המרכזיות של הביקור בעיר הציורית והמתוירת בארץ המגף היה להנציח במצלמה המקצועית שלה את פסטיבל המסכות הכי מפורסם, מלהיב וצבעוני בעולם – שנמשך לאורך שבועיים.

הצלמת מרלן נוי
הצלמת מרלן נוי

בשל מחלת הקורונה צומצמו חלק מהאירועים בפסטיבל המרהיב, אבל זה לא מנע מנוי לצלם מאות צילומים מרשימים ויצירתיים, בשלל גוונים ובאתרים המוכרים באחת הערים הכי מפורסמות בעולם- כולל כמובן בכיכר סן מרקו. "יש לי תחושה שבישראל מפלס הלחץ בכל הנוגע לקורונה גבוה יתר על המידה", אומרת נוי, "בונציה ביקרו במהלך הפסטיבל נחילי אנשים ותיירים ולא חשנו תחושת לחץ כזו אחרת. גם לא ראיתי שאנשים שמו מסכות ברחובות העיר וגם לא בשדה התעופה ברומא. אני חושבת שצריך להיות עם אצבע על הדופק ובדריכות בכל הנוגע למחלה אבל לא ליצור לחץ מיותר. בכל מקרה ההשתתפות בפסטיבל הייתה חוויה בלתי נשכחת, גם מהמקום התיירותי חוויתי- וגם מהמקום שלי כצלמת. התחפושות היו חגיגה לעיניים, כשרוב המתחפשים היו אנשים מאד מבוגרים מכל העולם ולאו דווקא מאיטליה, אשר נכנסו לדמות ונהנו בקרנבל – לא פחות מהתיירים".
היום, בעקבות הוראת משרד הבריאות נכנסה מרלן ובעלה עמיר להסגר של שבועיים.

 

רוצו על זה: פציעות ספורט

|