מוגנים ללימודים: בכללית מדווחים על עלייה בביקוש לחיסוני בני נוער

ד"ר חוז'ימה חמאיסי מומחית במחלות זיהומיות בכללית מחוז צפון: "חיסון הילדים יגן עליהם מפני מחלה קשה ותופעות הפוסט קורונה וכמובן יסייע בשמירה על בריאות האוכלוסייה כולה". צילום: כללית

החופש הגדול לקראת סיום, שנת הלימודים בפתחה וצוותי החיסון במרפאות ובמתחמי החיסון בכללית מחוז צפון, עדים לעלייה בביקוש לחיסוני בני הנוער.
בשיחות עם הורים ובני נוער הם מספרים על הרצון הרב להמשיך בשגרה הנוכחית המאפשרת להם לבלות, להשתתף בחוגים ופעילויות, בקרוב לחזור לספסל הלימודים ולהימנע מבדיקות מהירות ומבידודים.
ד"ר חוז'ימה חמאיסי מומחית במחלות זיהומיות בכללית מחוז צפון מסבירה: "החיסון הוא האמצעי היעיל ביותר להתמודדות עם נגיף הקורונה, חיסון הילדים יגן עליהם מפני מחלה קשה ותופעות הפוסט קורונה וכמובן יסייע בשמירה על בריאות האוכלוסייה כולה".

• "התו הירוק ופתיחת שנת הלימודים, יחד עם התחלואה המתגברת הכריעו את הכף ומיהרנו להתחסן"

אירית הגיעה למתחם החיסונים בעפולה עם התאומים מאיה ואיתי להתחסן – מספר ימים לאחר שמלאו להם 12. "על אף החששות לחסן ילד בריא, והעובדה שכולנו מתמודדים עם השאלות לגבי ההשפעות לטווח הארוך, התו הירוק ופתיחת שנת הלימודים, יחד עם התחלואה המתגברת הכריעו את הכף ומיהרנו להתחסן", סיפרה על הסיבות וההחלטה להתחסן.
נועה רוזן מנוף הגליל הגיעה להתחסן בליווי אמה מיכל. "שמענו המון דברים בתקשורת לגבי החיסון, לכאן ולכאן וכמות המידע הלחיצה אותנו וגרמה לנו להתלבט רבות לגבי מתן חיסון לנועה", מספרת מיכל.
נועה משתפת כי בשל הנחיות התו הירוק תאלץ לעשות בדיקות רבות וכל יציאה לבילוי עם חברות או עם המשפחה הופכת להיות מורכבת ולכן התחסנה. נועה עולה לכיתה ז', מאוד נרגשת מהתחלה חדשה ומרגישה מוגנת לקראת החזרה לבית הספר.
אורי רגב ממושב הזורעים, שלאחרונה מלאו לו 12 הגיע בליווי אימו, חוי רגב, לקבל את מנת החיסון הראשונה לפני פתיחת שנת הלימודים. חוי עובדת משרד הבריאות הגיעה אף היא לקבל את מנת החיסון השלישית שלה. "חיכינו לרגע בו ימלאו לאורי 12, היה לנו ברור שברגע שיגיע לגיל הוא יקבל את החיסון. באופן טבעי לנו כהורים יש חששות וגם אורי נלחץ מעט מהחיסון, אך אנו מאמינים באפקטיביות הרבה של החיסונים במיגור התחלואה ואורי התגבר על החששות והתחסן". בנוסף ציינה חוי כי הידיעה שאורי מחוסן ומוגן מקלה עליהם לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרבה, "נחסוך לנו ולאורי את בדיקות הקורונה הרבות והבידודים".
ד"ר מרדכי דיין, מנהל כללית מחוז צפון מסכם: "אנו שמחים על ההיענות הגבוהה של בני הנוער להגיע ולהתחסן בכלל ולקראת פתיחת שנת הלימודים בפרט. החיסון הינו האמצעי היעיל ביותר להגן על בריאות בני הנוער ויאפשר לכולנו לשמור על השגרה בתקופה מאתגרת זו. בהזדמנות זו אני מאחל לכל הילדים וההורים שנת לימודים מוצלחת ובריאות לכולם".