מגידו: תלמידי מצוינות מביה"ס "פלגים" העפילו לגמר בתחרות החלל הארצית

יתחרו 10 נבחרות מתוך 256 בתי ספר שהחלו את התחרות. צילום: מוא"ז מגידו

תלמידי כיתות ה-ו מקבוצת מצוינות מבית ספר "פלגים " בקיבוץ הזורע ,בהנחיית נעמית תבור המורה למדעים השתתפו במהלך השנה בתחרות החלל הארצית והצליחו להעפיל לגמר בארבעת שלבי התחרות. לאחרונה, קיבלו הודעה המבשרת על עלייתם לגמר הארצי, בו יתחרו 10 נבחרות מתוך 256 בתי ספר שהחלו את התחרות.
סיפרו על כך התלמידים: "במהלך התחרות, קיבלנו משימה להקים פעילות בנושא בניית טילים לקהילה מגוונת. החלטנו לערוך את הפעילות לכיתות ה' בבית הספר 'עומרים' גם הוא במועצה אזורית מגידו . לאחר הכנה מאומצת, התחלקנו לכיתות והתחלנו להסביר על הפעילות, הסברנו קצת על מדע הקשור לטילים ומיד התחלנו בפעילות. בפעילות התלמידים בנו "טילים" מבקבוקי פלסטיק שאספנו מהמחזור, הפגינו יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסה ועוד מגוון כישורים. הפעילות נסתיימה בתחרות העפת הטילים. ילדי 'עומרים' ואנחנו נהנינו מאוד. בחצי הגמר, בנינו דגם של גשושית (חללית בלתי מאוישת החוקרת דברים בחלל), שמטרתה לחקור האם יש חיים בירח אירופה של צדק. צילמנו סרטון בו אנו מסבירים על חלקי הגשושית. אנחנו מאוד נרגשים לקראת הגמר ומקווים לזכות."
הדס ורהפטיג מנהלת פלגים: "בבית ספר פלגים אנו מעודדים ומטפחים מצוינות אישית בכל התחומים ומאמינים כשיש עניין ורצון ללמוד ולחקור השמים הם לא הגבול . קבוצת המצוינות במדעים מגיעה להישגים ארציים בהובלתה המסורה והמקצועית של נעמית תבור המורה למדעים."