מגידו: בשורה גדולה לחקלאים! בקרוב פתרון לבעיית מחסור המים ביישובי ההר

בקיץ 2020 יגיעו מים לחקלאים ממפעל השבת המים, שממוקם בין דליה לגלעד ויאגור מי קולחין שיוזמו אליו ממרכז הארץ. עלות הפרוייקט 90 מיליון ש"ח. צילום: דוברות מגידו

בעיית מחסור המים ביישובי ההר ידועה במשך שנים. הדבר נגרם עקב העדר יכולת לאגור את מי הגשמים במהלך החורף אולם כעת, לאחר מאמץ של שנים של ראש המועצה יחד עם מרכז חקלאי העמק ואגודת מי עמק יזרעאל, מגיע הפתרון המיוחל. מפעל השבת המים שיסייע בניצול מי הקולחין, ויגדיל את כמות המים הפנויה עבור החקלאים וכך יאפשר נטיעה של אלפי דונמים נוספים שיעצרו את סחף הקרקעות.
בחודשים הקרובים  יושלם הקו של המאגר ויקומו קווי הולכה אל שטחי יישובי רמת מנשה.
מפעל השבת המים של מוא"ז מגידו ממוקם בין דליה לגלעד, פיתוחו החל במאי 2018.  הוא יאגור מי קולחין שיזרמו אליו ממרכז הארץ לטובת חקלאי המועצה. עלות הפרויקט  כ- 90 מיליון ₪, ויוזרמו אליו כ-2 מיליון קוב מים יזרמו בשנה הראשונה והקצב יגמר עם השנים ל-6 מיליון קוב.
הקמת המאגר החדש יאפשר לחקלאי ההר נטיעה של 5000-6000 דונם של מטעים. כבר במהלך השנה האחרונה ניטעו כ- 500 דונם מטעים בקיבוצים גלעד, דליה, רמת השופט ורמות מנשה.ביום ראשון (6/10) סיירו בשטח הפרוייקט ראש מוא"ז מגידו איציק חולבסקי, ונציגי יישובי ההר של המועצה מגלעד, דליה, רמת השופט, רמות מנשה, עין השופט ואליקים, כאשר באותו מעמד, דיווח בסיור עודד גלזר, יו"ר אגודת מי עמק יזרעאל על ההתקדמות המואצת של פיתוח המפעל  שישרת את חקלאי רמת מנשה ויאפשר נטיעה של אלפי דונמים חקלאיים נוספים.

סיור בשטח הפרוייקט: נציגי יישובי ההר של המועצה מגלעד, דליה, רמת השופט, רמות מנשה, עין השופט ואליקים
סיור בשטח הפרוייקט: נציגי יישובי ההר של המועצה

ראש המועצה האזורית חולבסקי: "זוהי בשורה נפלאה ,אנו נמצאים בפתחו של עידן משמעותי לחקלאות במועצה אזורית מגידו. מפעל ההשבה יאפשר התגברות על המחסור במים, יממש את פוטנציאל הנטיעה באלפי דונמים נוספים ויגן על שטחי המועצה. אני רוצה להודות לראש המועצה לשעבר חנן ארז וסגנו עודד גלזר, היום מנכ"ל מי עמק יזרעאל, שהחלו ביוזמה ומודה גם למנכ"ל מרכז חקלאי העמק, משה בן שחר ( טושקו) ולמנכ"ל פלגי מים צפריר סופר על הנחישות והעבודה המשולבת. נמשיך לפעול במרץ לקיום החקלאות ולשמירה על האינטרסים של יישובי המועצה והחקלאים"

 

 

 

"אני עושה מוזיקה בכדי שתיגע באנשים"

|

מתיחת פנים לאנדרטת חללי הקיבוצים

|