מגדל העמק: 13 מיליון לפרויקט פחים מוטמנים והחלפת צי הרכב

מגדל העמק ממשיכה בשיפור איכות הסביבה ואיכות החיים ותשקיע ברכישת כ-500 פחים מוטמנים, משאיות חדשות ורכב טיאוט

מגדל העמק ממשיכה לחדש ולהתחדש. לא מעט פרויקטים בעיר נמצאים בשלבי ביצוע מתקדמים וגם כאלה שהסתיימו לא מזמן. מבין הפרויקטים ניתן למנות את שתי השכונות החדשות "קרית רבין" ו"מצפה העמק" שנמצאות בשלבי בניה ופיתוח מתקדמים, בניית בית ספר חדש "רמון" במקום "גיורא יוספטל" שעתיד להיפתח בספטמבר הבא, אולם ספורט חדש בבית ספר "אורט רוגוזין" כבישים חדשים, בית מורשת לעדה האתיופית שפתיחתו מתוכננת ל-21 ביולי 2021, מעונות יום וגני ילדים, תשתיות ועוד.
יחד עם זאת ראש העיר אלי ברדה בעצה אחת עם הנהלת העיר והצוות המקצועי הוחלט להשקיע גם בנושא איכות הסביבה ואיכות החיים. 13 מיליון שקלים הוקצו לתוכנית לשיפור פינוי פסולת בעיר הכוללת: 130 מונחי קרקע בעלות של 800 אש"ח, 350 פחים מוטמנים בעלות של 6.5 מיליון ש"ח, 4 משאיות חדשות בעלות של 5.4 מיליון ש"ח ורכב טיאוט בעלות של 516 אלף ש"ח.
חשוב לציין כי התכנית כבר יצאה לפועל, 150 פחים טמונים הוצבו בשכונות מצפה העמק, יערת העמק, נוף העמק ורחוב ספיר.
מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק חזות העיר סרגיי אוקלנדר אמר: "מגדל העמק היא אחת הערים היחידות, אם לא היחידה, שהחלה תכנית כלל עירונית. מכלי האשפה המוטמנים בקרקע ישנו את פני העיר. הצלחת הפרויקט תלויה הרבה במודעות של התושבים ונצטרך את שיתוף הפעולה שלהם".
אלי ברדה ראש העיר הוסיף: "עד כה הושקעו 4 מיליון שקלים. התכנית עומדת על 13 מיליון שקלים. תכנית מאושרת ומקודמת לביצוע. כלל הפרויקט תוספתי לתקציב העירייה והוא בא לעשות סדר, לתת עדיפות ולעלות למודעו את נושא איכות הסביבה לרווחת תושבי העיר".