מגדל העמק: תלמידים מארץ הקנגורו התארחו בעיר

משלחת של 50 תלמידים מאוסטרליה הגיעו לבקר בחטיבת הביניים במגדל העמק, במסגרת תוכנית בתי ספר תאומים מטעם משרד החינוך, משרד התפוצות והסוכנות היהודית. צילום: דוברות מגדל העמק

חטיבת הביניים "אורט רוגוזין" משתתפת זו השנה השנייה בתוכנית בתי ספר תאומים מטעם משרד החינוך, משרד התפוצות והסוכנות היהודית. במסגרת התוכנית לחטיבת הביניים יש ביה"ס תאום בשם "masada" אשר נמצא בסדיני אוסטרליה.
במהלך שנת הלימודים תלמידי החטיבה יוצרים קשר עם התלמידים האוסטרלים באמצעות פלטפורמות וירטואליות, מתנסים בלמידה חוצת גבולות ונהנים מחוויה ייחודית של קשר ושייכות לצד הרחבת מעגלי הזהות. התלמידים מקיימים פעילויות משותפות סביב חגים יהודיים ועל ידי כך גם מתרגלים את השיח והכתיבה בשפה האנגלית.בשבוע שעבר משלחת של 50 תלמידים אוסטרלים המשתתפים בתכנית הגיעה לבקר בחטיבת הביניים במגדל העמק. התלמידים, משני בתי הספר, קיימו פעילויות משותפות ביניהן סדנת מאסטר-שף על טהרת מאכלים ישראליים, פיצוח חידות בחדר בריחה, משחקי ספורט, שיעור אומנות ויצירה בסימן סמלים ישראליים ועוד. המפגש היווה הזדמנות מצוינת לשיח בין התלמידים על ערכים וזהות יהודית. לתלמידים משני בתי הספר הייתה חוויה מרגשת ומעצימה והם הסכימו כי הם מחכים בקוצר רוח למפגש נוסף.
מנהלת חטיבת הביניים שרית טאלר אמרה בסיום הביקור: "הקשר עם בית הספר "masada" שמתקיים במסגרת תוכנית בתי ספר תאומים הוא קשר מבורך המניב פירות. התלמידים שיפרו את השיח והכתיבה באנגלית, למדו על הקהילה היהודית באוסטרליה וחיזקו את הקשר עם יהדות התפוצות. אין לי ספק כי הביקור שהתקיים הוא התהוות של קשר מעמיק המבוסס על שיתוף פעולה בין שני בתי ספר ותלמידים משני צידי העולם. אני מודה לאלינה ליטבינוב רכזת אנגלית בחטיבת הביניים שמובילה פרויקט חשוב וערכי זה, ולנעמי הולצר רכזת התוכנית מטעם הסוכנות היהודית על שיתוף הפעולה הפורה".

כבוד: אולפנת צביה בעפולה ואורט רוגוזין ממגדל העמק- בתי ספר מצטיינים

|

חוזרים לבית הספר בדרך הבריאה

|