מגדל העמק: עלייה באחוז המתגייסים ללחימה

בהצגת נתוני גיוס בהשתתפות ראש העיר, מנהלי אגפים ונציגי צה"ל ומשרד החינוך הוצגו הנתונים שבישרו גם על עלייה בקרב אחוז המתגייסים הכללי שהוא גבוה מעל הממוצע הארצי. המחשה: ארכיון

בפגישה שנערכה בעיריית מגדל העמק בהשתתפות ראש העיר אלי ברדה, מנהלי אגפים ברשות ונציגי צה"ל עולה כי שיעור הגיוס ברשות לגברים הוא במגמת עלייה.
אחוז המתגייסים עומד על 73.9% והוא גבוה מעל הממוצע הארצי העומד על 70.6%, מה שמצביע על מגמה של עלייה מתמשכת בנתוני הגיוס במגדל העמק. גם נתוני גיוס הנשים נמצאים במגמת עלייה והוא עומד כעת כ-3% מעל הממוצע הארצי.
בפני הנוכחים הוצג כי שיעור הגיוס ללחימה נמצא במגמת עלייה, בהשוואה לשנים קודמות. בנוסף מפקד לשכת גיוס הציג את המודל הרשותי וסל הכלים שנכנסו ושעתידים להיכנס לרשות. בפגישה שייזם ראש העיר לפני כשנתיים נקבע פרוטוקול חשיבה, המפרט את האמצעים שיש לנקוט בהם כדי להגדיל את המוטיבציה לשירות משמעותי.

הצגת נתוני הגיוס בישיבה משותפת של  נתוני גיוס בהשתתפות ראש העיר, מנהלי אגפים
הצגת נתוני הגיוס בישיבה בהשתתפות ראש העיר, מנהלי אגפים ונציגי צה"ל ומשרד החינוך

בפגישה הנוכחית הוצגו התוצאות של אותו פרוטוקול חשיבה: התכנס פורום מעקב וטיפול ברשות בהובלת ראש מנהל חינוך, נפתח מרכז הכנה לצה"ל רשותי המתכלל את הפעילות בעיר, נחנך כפיילוט ראשון מסוגו בארץ "מרכז הכנה לצה"ל" הפועל בתוך מתחם בית הספר "אורט רוגוזין" יום בשבוע בשעות הלימודים ובעזרת שיתוף פעולה של הגורמים השונים מתחום החינוך העירוני, נפתח מרכז הפועל פעמיים בשבוע בשעות אחר הצהריים ונותן מענה למלשב"ים וכולל בתוכו סדנאות מעצימות והכנה מרבית לקראת המיונים והזימונים לקראת השירות הצבאי, קיים כיום גאנט אירועים שנתי שבו מופיעים כלל האירועים הקשורים לתחום הכנה לצה"ל ברשות, באמצעות הגאנט כולם חשופים לכל המתוכנן ומודעים לתאריכים עיקריים ,וכך יש סנכרון ותיאום בין כל הגורמים והרכזים בבתי הספר אשר עוסקים בנושא זה ועתידה להיפתח ברשות קבוצת מנהיגות במטרה לעודד יציאה לתפקידי פיקוד וקצונה.
ראש העיר אלי ברדה סיכם את הישיבה: "ניכרת עליית מדרגה בתהליכים בזכות העבודה של בתיה"ס ושיתוף הפעולה של צה"ל משרד הביטחון ומנשרד החינוך: "מגמת השיפור בנתונים נמשכת תוך כדי הפקת לקחים והכנה ערכית ומקצועית לגיוס משמעותי בצה"ל".

50 שנים ב"העמק"

|

בן 77 מעפולה: מתנדב מצטיין של מגן דוד אדום

|