מגדל העמק: "ופרוס עלינו סוכת שלומך"

שירות של המדור לאזרחים ותיקים בעירייה – הגיש השנה עזרה בבניית סוכה לוותיקי העיר

בניגוד למצוות רבות אחרות – מצוות הסוכה דורשת מאמץ פיזי מורכב על מנת להקים אותה כשרה ע"פ ההלכה. עובדה זו גורמת לכך שקשישים רבים מתקשים בבנייתה.
צורך זה קיבל משנה תוקף בעקבות נגיף ה"קורונה" אשר בעקבותיו קשישים רבים לא יכולים להסתייע בבני משפחתם והם זקוקים לסיוע מיוחד בבניית הסוכה. בעיריית מגדל העמק בשיתוף המדור לאזרחים ותיקים זיהו את הצורך ויזמו שירות סיוע לקשישים בבניית סוכה.
בני נוער מאגף הנוער נרתמו מיד לסייע, וישלחו צוותים של נערים לבתי הקשישים שמעוניינים בסיוע בהקמת הסוכות מיד עם צאת יום כיפור.
משה פרץ מנהל אגף הנוער אמר: "מיד עם קבלת הפנייה, האגף נרתם ונענה לפניית המדור לאזרחים ותיקים בסיוע בניית סוכות לקשישים בודדים. מדובר בפרויקט ערכי שיחבר את הדור הצעיר יחד עם וותיקי העיר הנכבדים".
אלי בקסיס סגן ראש העיר הממונה על הרווחה: "אני שמח על העשייה המבורכת והרצון הטוב של הנערים לפעול למען הקשישים. סוכות הוא חג שמסמל את אחדות ישראל, באמצעות החיבור בין ארבעת המינים. במיוחד בזמנים אלו, זוהי הזדמנות לחבר את עם ישראל ולהרבות באהבת ישראל".
מומי בן סימון, מנהל האגף לשירותים חברתיים וברכה בן סדון מנהלת המדור לאזרחים ותיקים: "מלבד הרצון לאפשר לבני הגיל השלישי לקיים את מנהגי החג, זהו עוד פרויקט שנועד לחיזוק הקשר הבין דורי בין האוכלוסייה המבוגרת לדור הצעיר. עקב הקורונה  נכפה על הקשישים נתק ממשפחתם ובהעדר סיוע מהמסגרת המשפחתית אנחנו כרשות מסייעים לאותם קשישים בכל מה שנידרש".