מגדל העמק: הונחה אבן הפינה למוזיאון המייסדים

שרת התרבות והספורט וראש העיר אלי ברדה הניחו את אבן הפינה להקמתו של מוזיאון המייסדים שיוקם ב"מגדל" המוכר של מגדל העמק

מוזיאון המייסדים קורם עור וגידים: בשעה טובה נערך השבוע טקס הנחת אבן הפינה להקמתו של מוזיאון המייסדים בהשתתפות השרה מירי רגב, ראש העיר אלי ברדה, יו"ר המועצה לשימור אתרים עומרי שלמון, רב העיר הרב יצחק דוד גרוסמן, חברי המועצה אלי בקסיס, דורון אלחרר, יוסי רואש ושוקי כ"ץ ומנהלי אגפים ומחלקות ברשות.
כזכור, לפני כשנה הכריזה שרת התרבות והספורט מירי רגב בהשתתפות ראשי רשויות על השקת המיזם של "מוזיאון המייסדים" בעיירות הפיתוח ולפני מספר חודשים אישר המשרד באופן רשמי את מבנה ה"מגדל" במגדל העמק להקמת מיזם 'בית המייסדים'. במכתב האישור צוין כי וועדת ההיגוי אישרה את הבקשה בעלות של 4 מיליון שקלים ומי שיוביל את המיזם מול הרשות המקומית תהיה "המועצה לשימור אתרים" שליוותה את התהליך מתחילתו. מי שמונתה לאוצרת המוזיאון מטעם המועצה לשימור אתרים היא אורית אנגלברג שנמצאת בעיצומו של תהליך איסוף חומר היסטורי וארכיוני אודות העיר מגדל העמק.
במהלך הטקס אמרה שרת התרבות והספורט מירי רגב: "זה יהיה מוזיאון יפה ומלא גאווה שיספר את סיפורם של הגיבורים המקומיים שהם הסבים והסבתות שלכם שלא זכו לזה אבל הכו שורשים כאן במגדל העמק ובכל מקום בפריפריה".
ראש העיר מגדל העמק אלי ברדה אמר: "זהו רגע מרגש של הנחת אבן פינה לבית המייסדים שיספר את סיפורים של המייסדים שהקימו את עיירות הפיתוח והקרדיט של המיזם כולו מגיע לשרת התרבות והספורט מירי רגב שזיהתה שבאתוס הציוני וההיסטוריה של מדינת ישראל חסר פרק אודות תרומתם ופועלם של החלוצים וראשוני המתיישבים בעיירות הפיתוח בכלל ומגדל העמק בפרט".

'על המפה' – הנגב והגליל נפגשים בעפולה

|

נדחתה עתירה של אסירה ביטחונית לניתוח שחזור אף

|