מגדל המים בעפולה מתעורר לחיים

עיריית עפולה והמועצה לשימור אתרים חנכו מוקד תיירות חדש במגדל המים העתיק בפארק הרכבת הכולל מיצג וידאו חדש המספר את סיפורה ההיסטורי של 'רכבת העמק'. צילום: דוברות עיריית עפולה

מיצג הוידאו במגדל המים הישן בפארק הרכבת
מיצג הוידאו במגדל המים הישן בפארק הרכבת

עיריית עפולה ממשיכה לקדם את נושא התיירות. לאחר שהובילה את החייאתו של השוק הישן והפכה אותו למוקד בילוי קולינארי המושך אלפי מבלים מדי שבוע והשיקה סיורי תיירות מודרכים מדי שבוע בשיתוף רשות הטבע והגנים תחת השם "טעימות מעפולה" המספרים את סיפורה של העיר דרך המוקדים ההיסטוריים, תערוכה חקלאית שתושק בקרוב, פינות החמד בשכונות הוותיקות וכמובן קולינריה מקומית, השיקה עיריית עפולה השבוע מוקד חדש – מיצג וידאו במגדל המים הישן בפארק הרכבת.
מיצג הווידאו החדש מספר את סיפורה של 'רכבת העמק' באמצעות סרטון אנימציה מאויר שישודר באופן קבוע על גביי מערכת מסכי וידאו שהוקמו בתוך מגדל המים שסיפק משך שנים מים לרכבות הקיטור שעצרו בתחנת עפולה. בנוסף שוחזרה על רצפת המגדל מסילת רכבת ישנה שמטרתה להוסיף לאווירה המבקשת להחזיר את התיירים הפוקדים את המקום 100 שנים אחורה לתקופה בה פעלה רכבת העמק הראשונה.
החייאת מגדל המים היא פרויקט משותף של המועצה לשימור אתרים ועיריית עפולה באמצעות החברה הכלכלית, אגף קהילה האמון על נושא התיירות ואגף תרבות שהפיק את טקס חנוכת המיצג ביום שלישי האחרון בהשתתפות ראש העיר אבי אלקבץ, סגניי ראש העיר וחברי מועצה, מנכ"ל העירייה וחברי הנהלה, מנכ"ל המועצה לשימור אתרים עמרי שלמון ונציגי המועצה, אנשי תיירות ותושבים. 

לאכול ישר מהעץ: ה"פסטיבליצ'י" יוצא לדרך

|

עפולה: יער האקלים הראשון ניטע בעיר

|