לראשונה: תכנית העצמה תלמים לקידום לוחמים ולוחמות משוחררים בעפולה

'תלמים' היא תכנית לאומית להשכלה והעצמה בפריפריה ללוחמות ולוחמים משוחררים, תכנית יוקרתית וייחודית המציעה חממת לימודים לתואר אקדמאי או הנדסאי

בשורה משמחת ללוחמים: שיתוף פעולה ראשון מסוגו של 'פוקוס' מרכז צעירים עפולה יחד עם מכללת עמק יזרעאל ועמותת "נמר" הובילה לפתיחת קבוצת 'תלמים' בעיר עפולה. העיר נבחרה להיות הראשונה בארץ להוציא אל הפועל את פעילות הקבוצה וכבר באוקטובר הקרוב יכלו הלוחמים והלוחמות המשוחררים להתגורר בעיר ויחלו את השנה האקדמאית במכללת 'עמק יזרעאל'.
'תלמים' היא תכנית לאומית להשכלה והעצמה בפריפריה ללוחמות ולוחמים משוחררים, תכנית יוקרתית וייחודית המציעה חממת לימודים לתואר אקדמאי או הנדסאי, תוך מענה מושלם וליווי מקצועי לאורך כל תקופת הלימודים, הם יקבלו את כל השירותים כתושבי העיר עפולה ובנוסף יוענק להם מלגת עירייה.
הלוחמים שנבחרו הם תושבים המתגוררים מחוץ לעפולה שמצבם הסוציו אקונומי אינו מאפשר להם מימון של תואר והוצאותיו השונות. המטרה של התוכנית היא לאפשר להם להישאר בעיר לאחר הלימודים. הסטודנטים יזכו בשכר לימוד מלא, מגורים ופתרונות תעסוקה. התוכנית, תימשך לאורך מסלול הלימודים של 4-2 שנים (כולל מכינה) ומתבססת על מרכז העצמה אקדמאית בעפולה. חברי הקבוצה ילמדו בשנה הקרובה במכללת עמק יזרעאל ויתגוררו במעונות הסטודנטים בעיר.
שני כהן, רכזת חיילים משוחררים במרכז צעירים אמרה: "אנחנו מתרגשים מאוד שהתוכנית יוצאת לדרך כאן בעפולה. קבוצת 'תלמים' מקדמת את הפריפריה ואת הלוחמים והלוחמות הצעירים שלנו שיוצאים לדרכם לאחר השחרור. היה לנו חשוב שהתוכנית תגיע לעיר ותהיה חלק מתוכניות העבודה בשנים הקרובות".
ראש העיר אבי אלקבץ אמר: "מדובר ביוזמה מבורכת. אני שמח שהעיר עפולה היא הראשונה להוציא לפועל את התוכנית שמצטרפת לתכניות אחרות במסגרתן תומכת עיריית עפולה בלוחמים והלוחמות המשוחררים על מנת שיוכלו לבחור את הדרך הנכונה עבורם ולהצליח".

 

מוא"ז הגלבוע: תחרות לוגו המאה יוצאת לדרך!

|

זוכרים את עומר

|