לראשונה סיורי תיירות בשוק הישן בעפולה

לפני כשנה השיקה עיריית עפולה סיורי תיירות ברחבי העיר תחת השם "טעימות מעפולה" ובחול המועד הושקה תכנית סיורים בשוק הישן המתחדש שמביא את הסיפורים מאחורי השוק, בעלי העסקים, תרבות הגרפיטי וכמובן האוכל. צילום: עיריית עפולה

השוק הישן בעפולה ממשיך לעורר עניין בקרב מבלים ומטיילים ואירח בחול המועד סוכות לראשונה סדרת סיורי היכרות עם השוק הישן המתחדש.
כזכור, לפני כשנתיים החל השוקר הישן להתעורר בעקבות פעילות תרבותית של עיריית עפולה ותנועת תרבות לצד הקמת מסעדות שף וקינוח ייחודיות וההצלחה הגיעה במהירות שיא וכבשה עשרות אלפי מבלים מעפולה, הסביבה ואפילו רבים שהגיעו לבקר מהדרום ומהמרכז לאחר שנחשפו להצלחה. בעקבות ההצלחה זה השוק לחשיפה אדירה ועיריית עפולה הספיקה לזכות בפרס פיינשטיין היוקרתי בעקבות יוזמת ראש העיר אבי אלקבץ לחדשו ולהפוך אותו למרכז בילויים.
כזכור, לפני כשנה השיקה עיריית עפולה לראשונה סיורי תיירות בעיר. בחול המועד סוכות הנוכחי יצאו לדרך גם סיורים ממוקדים לשוק העירוני במטרה לחשוף את הסיפורים מאחורי השוק, בעלי העסקים, תרבות הגרפיטי וכמובן האוכל וכל זאת במקום שעד לפני כשנתיים וחצי מוזנח ורווי פשיעה והפך מאז למוקד בילוי פופולרי.

לראשונה סיורים בשוק ביום ובלילה. צילום: עיריית עפולה
לראשונה סיורים בשוק ביום ובלילה. צילום: עיריית עפולה


הסיורים כוללים שיחות עם סוחרים ובעלי עסקים בשוק, שמספרים על הדרך שהביאה אותם לאזור הבילוי החדש. בנוסף, המטיילים זוכים לטעום גם קצת מהאוכל האותנטי המיוחד של השוק הישן ולשמוע מה עומד מאחורי אמנות הרחוב הצבעונית המקשטת את קירות השוק. במהלך חול המועד התקיימו שלושה סיורים, בהם השתתפו דווקא תושבי העיר עפולה, צעירים וותיקים, שהופתעו לגלות את הסיפורים מאחורי השוק.
מי שמוביל את המיזם הוא אגף קהילה וצעירים כחלק מתכנית תיירות לעיר עפולה. תמר דיגמי, מנהלת האגף, ציינה כי "דווקא העובדה שעפולאים בחרו להגיע לסיורים מחזקת את ההבנה שיש תיירות בעפולה! ושהסיפורים והאנשים הם אלו שבונים קהילה ומחברים את האנשים למקום". באגף קהילה ציינו כי בהמשך עתידים להתקיים סיורים על בסיס קבוע לצד אירועי תרבות כגון ערב ישראלי שהתקיים ביום ראשון ובסוף חודש אוקטובר צפויה להתקיים תצוגת אופנה ותערוכת צילומים להעלאת המודעות לסרטן השד.

"הלב שלי החזיר אותי לעפולה"

|