לראשונה מתחילת הקורונה: בעפולה נפתחה תכנית הדגל של מעוף "יוזמים עסק"

טל נוי מנהלת מעוף עפולה: "בין היתר, ייחשפו לשירותי הסיוע המסובסדים המוענקים מטעם המדינה באמצעות מעוף, ויכירו את זכאותם לסיוע וליווי בגיוס מימון לקבלת הון ראשוני לפתיחה והקמת העסק החדש". צילום: מעוף

במעוף עפולה הוחלט לפתוח מחדש את תכנית "יוזמים עסק" המצליחה דווקא עכשיו בצל הקורונה. ההחלטה התקבלה על מנת לסייע ליזמים ולבעלי עסקים, בהענקת מעטפת שלמה ומקיפה המסייעת לגיבוש הרעיון העסקי, ניתוח הסביבה התחרותית וגיבוש תכנית עסקית מבטיחה להצלחת העסק, על מנת שיישארו במעגל העסקים למרות הקשיים הרבים בהם מצויים כיום העסקים.
התכנית נפתחה בשיתוף פעולה הדוק ופורה עם עיריית עפולה, ומתקיימת בהאב 'ברוש'- מתחם היזמות של החברה הכלכלית, בה גם מתנהל 'אקסלרטור עפולה' של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים להאצת סטארטאפיסטים.
התכנית מתקיימת על פי כל כללי משרד הבריאות והוראות ההיגיינה והמרחק המחמירים ביותר.טל נוי מנהלת מעוף עפולה: "באמצעות "יוזמים עסק" ילוו המשתתפים משלב הרעיון ועד לשלב הביצוע בשטח, בהתחשב בכלל המשתנים בעידן העסקים והעבודה החדש של ימינו. בין היתר, ייחשפו לשירותי הסיוע המסובסדים המוענקים מטעם המדינה באמצעות מעוף, ויכירו את זכאותם לסיוע וליווי בגיוס מימון לקבלת הון ראשוני לפתיחה והקמת העסק החדש. לאורך התכנית יגבשו המשתתפים טיוטה של תכנית עסקית שתשמש אותם בעתיד בתכנון העסקי לצרכי קבלת מימון".
תכנית "יוזמים עסק" כוללת 12 מפגשים בהם מקבלים המשתתפים כלים מקצועיים, להקמת העסק, בתחום הייעוץ העסקי, השיווק והפיננסי, מיפוי עסקי- אבחון ראשוני למיקוד צרכים עבור היזם, למידה של מגוון נושאים מהותיים להצלחת העסק כגון: בניית אסטרטגיה שיווקית, התנהגות צרכנים, כיצד להתנהל מול הבנקים והרשויות וכיצד לתכנן את ההתנהלות הפיננסית של העסק.