"למעלה": ציור קיר ענק נחנך בעמק המעיינות

הציור נחשף על קיר האמפיתיאטרון הישן של העמק במתחם הקימרון, ונראה למרחוק מהכביש העולה מהעמק אל העיר. צילום: דוברות מוא"ז עמק המעיינות

מפעל הפיס מציין 20 שנות פעילות לקידום עולם התרבות והאמנות בישראל ומציג מיזם שמטרתו לטפח את המרחב הציבורי ולאפשר לקהל גדול ומזדמן ליהנות מיצירה אמנותית תרבותית איכותית.
במסגרת הפרויקט, עשרות קירות במבנים ציבוריים מרכזיים ברחבי הארץ ישנו פניהם ו'ילבשו' ציורי ענק מרהיבים של אמנים מקצועיים. ציורי הקיר יהיו one of a kind –  כך שיהיו ייחודיים למקום ויביאו לידי ביטוי את אופייה של הקהילה ואת מיקומו של הקיר שייבחר. את ציורי הקיר אוצרת קבוצת "גוסטאון", קולקטיב אמנים ומפיקים ישראלים שיארחו אמנים נוספים לעבוד לצידם במיזם.
הציור הראשון בפרויקט נחנך במועצה האזורית עמק המעיינות על קיר האמפיתיאטרון הישן של העמק במתחם הקימרון, ונראה למרחוק מהכביש העולה מהעמק אל העיר.
הציור הינו פרי יצירתם ועבודתם של צמד היוצרים BROTHERS OF LIGHT: "העבודה מחולקת לארבעה חלקים כפרפרזה של עונות השנה נדידת הציפורים והתנועה הבלתי פוסקת בין עונה לעונה מסמלת עבורנו את מעגל החיים האין סופי, זיכרונות ותמונות עולות למעלה עם זרמי האוויר העוברים בעמק ומפיחים בו חיים", כך כתבו היוצרים  על עבודתם החדשה.
ראש המועצה האזורית עמק המעיינות יורם קרין אמר: "מפעל הפיס הם שותפים נפלאים שלנו לאורך כל הדרך בתחומים רבים. שיתוף הפעולה בתחום התרבות מביא ומנגיש אמנות ותרבות לכל הציבור, וציור הקיר הצבעוני, החדשני והיפהפה, הוא חלק נוסף בהפיכת מתחם הקימרון למתחם תרבות אשר יכלול מלבד אולם התרבות, האב ליצירה ואמנות חדשה, צעירה ובועטת. אני מודה מקרב הלב לצוותי מפעל הפיס, לאומנים המוכשרים ולצוות שלנו במחלקת תרבות אשר פועלים כל העת על מנת להביא לעמק תרבות עכשווית, מקורית ומיוחדת".
דולין מלניק, מנהלת אגף התרבות במפעל הפיס: "אנחנו נרגשים לחנוך את מיזם "למעלה" בעמק המעיינות עם יצירה ראשונה ומרהיבה שמבטאת את היופי הקסום במקום. מטרת המיזם היא לאפשר לרשויות המקומיות בישראל לטפח את המרחב הציבורי  ולהנגיש את האמנות לכלל התושבים. אני מודה למועצה האזורית עמק המעיינות ולראש המועצה על שיתוף הפעולה הפורה שבזכותו הגענו לתוצאה הטובה ביותר ומאחלת לכל תושבי המועצה שייהנו ממנו לעוד שנים רבות".

 

 

 

'כוחה של האמנות'

|

מגידו: ערב לכבוד דב כרמל

|

מגדל העמק: הצלחה לפסטיבל "מאירים את העיר"

|