ליהנות מפריחת האביב בנצרת עילית

למעלה מ1500 מבקרים, תושבי נצרת עילית ואורחים מכל רחבי הארץ, טיילו ונהנו בסוף השבוע האחרון בשביל פריחת האירוס הנצרתי

עיריית נצרת עילית, קרן קיימת לישראל ורשות הטבע והגנים ארגנו בסוף השבוע האחרון קבלת פנים חגיגית לכבוד פריחתו של האירוס הנצרתי. החגיגה נפתחה בהפנינג ענק שהתקיים ביום שישי ביער הר יונה, בהשתתפות תלמידים ובני נוער ונמשכה למחרת ביום שבת  באירוע "שביל פריחת האירוס הנצרתי". "מרגש ומשמח את הלב היה לראות את המוני עם ישראל מצביעים ברגליים ובוחרים לטייל ולבלות בחיק הטבע המדהים של נצרת עילית", אמר בהתרגשות ראש העיר רונן פלוט, "העיר לבשה חג. הייתה אווירה מדהימה. אני מודה לקק"ל ולרשות שמורות הטבע על ארגון יוצא מן הכלל".

ה"אירוס הנצרתי", מהפרחים היפים שיש, פורח לזמן קצר של עד כחודש ובימים אלה הוא בשיא פריחתו. שביל הפריחה החדש באורך של כשני ק"מ הוקם לאחרונה ביער הר יונה ביוזמה משותפת של עיריית נצרת עילית וקק"ל. במקום הוצבו עמדות הדרכה משותפות לקרן קימת לישראל ולרשות הטבע והגנים, בהם מדריכים העניקו מידע על הפריחות באזור.

מנהל מרחב צפון בקק"ל ד"ר עמרי בונה ציין כי יערות קק"ל הפכו לאחרונה למוקד מרכזי ומבוקש לפסטיבלי וטיולי פריחה לציבור בישראל. " מבחינת הטבע זה פשוט יפה לראות שביערות נטועים, בינות העצים, מתפתחת פריחה כל כך עשירה. מבחינת החברה, משמח לראות כמה ישראלים אוהבים את ארצנו, מתעניינים בטבע ובאים ליהנות מהיופי שיש ליערות להציע".

 

איך מונעים קרציות ופרעושים בחיות המחמד

|

ולנו יש פלאפל

|