לא רק הבת של: רחלי ויגדורצ'יק מגיעה לגלבוע

בקרוב יפתח בגלבוע ביה"ס חדש להתעמלות אומנותית בהנהלת רחלי ויגדורצ'יק-פייגה, מתעמלת אולימפית לשעבר ובת של אירה ויגדורצ'יק המאמנת הראשית של נבחרת ישראל. רגע לפני שהפרויקט המדובר יוצא לדרך-היא התפנתה לראיון מקיף בו היא מספרת על השאיפות, על הישג השיא באליפות העולם ביפן, על המעבר למולדת, וגם על ההשראה שהיא יונקת מאמא שלה. צילום: ארז דה וולף

בקרוב יפתח בגלבוע ביה"ס חדש להתעמלות אומנותית בהנהלת רחלי ויגדורצ'יק-פייגה, הבת של אירה ויגדורצ'יק המאמנת הראשית של נבחרת ישראל, שנחשבת לאחת המאמנות הזכורות והחשובות של נבחרת ההתעמלות האמנותית.
אבל בלי קשר לאילן היוחסין המכובד, לרחלי ויגדורצ'יק-פייגה (29) יש רזומה מרשים גם בפני עצמה. היא מתעמלת אולימפית לשעבר שהשתתפה בלא מעט תחרויות בינלאומיות חשובות ורשמה בעבר הישג שיא באליפות העולם ביפן-כשסיימה עם הנבחרת הקבוצתית במקום החמישי (2009). בהמשך פיתחה קריירת אימון ארוכה של כמעט עשור.

 המעבר לגלבוע יחד עם המשפחה

בימים אלה ויגדורצ'יק מסיימת את תפקידה כחלק מצוות האימון של הנבחרת הלאומית-אותה מובילה כאמור אמא שלה כמאמנת ראשית. "המטרה היא לפתוח בית ספר להתעמלות אומנותית באזור", מספרת רחלי על הפרויקט החדש בגלבוע, "זה ענף הספורט שאני גדלתי עליו מגיל 6 והגעתי בזכותו למשחקים האולימפיים. בימים אלה אני עושה מעבר חד עם המשפחה שלי. יש לי שתי בנות ובעלי במקור ממושב מולדת, ואנחנו עושים מעין חזרה למקורות במעבר חד מן המרכז. אומנם אני חתומה על חוזה מול הנבחרת עד 2020 אבל החלטתי לפתוח פה בעמק בית ספר להתעמלות אומנותית". רחלי, שעברה דבר או שניים בקריירה המרשימה שלה, מתרגשת מאוד לקראת הפרויקט החדש. "מבחינתי זה ממש להתחיל מאפס", היא אומרת, "ובעצם להתחיל פה משהו מאוד טוב כי זה ענף שגדלתי עליו, הוא עזר לי ותרם לי המון ואני חושבת שהאזור דורש חוג שיהיה על טהרת הבנות. יש בפרויקט הזה המון פוטנציאל. הענף דוגל בספורט, חינוך וקהילתיות".

"אולי אמא תצטרף בהמשך"

רחלי התייחסה גם לאפשרות שאמה, אירה, תיקח חלק בפרויקט בגלבוע. "מי שאני וכל מה שאני יודעת זה בזכותה, זאת אומרת שהיא בפנים בלי שהיא יודעת", היא אומרת בגאווה, "כמובן שבמהלך השיעורים וההופעות התכנון הוא להביא את הבנות לחולון להראות איך עובדת נבחרת ישראל ביחד עם אמא שלי. זאת בהחלט פריבילגיה שרק אני אוכל לתת להן. מי יודע אולי בפנסיה ביום מן הימים שהיא תבוא לחיות פה בעמק אנחנו נצרף גם אותה לשורת המאמנות", היא אומרת בחיוך.
לגבי היעדים והמטרות שהיא רוצה להשיג, הוסיפה ויגדורצ'יק: "החוג צפוי להיות מיועד לגילאי הגן וביה"ס יסודי. מדובר בחוג שמעניק לבנות במה וביטחון עצמי. עם הזמן אנחנו רוצים לעשות איזושהי נבחרת קטנה ולנסות לקדם אותה. כרגע אנחנו מתחילים בשני מוקדים: בישוב גן נר ובאולם 'יד לחמישה'. אנחנו מקווים להמשיך להתפתח בעתיד. הכי חשוב מבחינתי זה לתת הזדמנות לבנות לחוות את הענף המדהים הזה שנותן ומשלב כל כך הרבה תחומים: אקרובטיקה, גמישות, התעמלות והופעות". עובד נור, ראש המועצה: "ספורט בגלבוע, מאז ומעולם, מבטא עיסוק נרחב יותר מהפעילות הספורטיבית עצמה, ועוסק בהנחלת ערכים לצד המצוינות. פריחת ענפי הספורט בגלבוע והצמחת דורות של ספורטאים מצטיינים, הינה בראש ובראשונה תוצר של עבודה מקצועית ומאומצת של אנשים רבים במועצה, ובראשם: מנהל מחלקת הספורט העממי שלומי אייל ומנהלת המרכזים הקהילתיים סיון גולדמן".