"כל מי שמתעללת בילדים תשב בכלא, לא פחות מכך"

ח"כ אופיר מכץ מעפולה קורא להחמיר את הענישה נגד מתעללים בילדים ולצורך כך רתם את ראש הממשלה בנימין נתניהו שהחליט לתמוך בהצעת חוק שלו. "זה נורא לראות את היקרים לנו מכל עוברים התעללות מהסוג הזה. הצעת החוק שלי באה לשים לזה סוף", אומר ח"כ כץ

בזמן שהחברה בישראל התמודדה בשבוע האחרון עם הפרשה המזעזעת של התעללות בילדים בגן ברמלה, ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע כי יתמוך בהצעת החוק של ח״כ אופיר כץ מעפולה- להחמרת הענישה נגד מתעללים בילדים.
"התמונות על ההתעללות בפעוטות מזעזעות כל אדם נורמלי", אמר ראש הממשלה, "אני תומך בהצעת החוק של ח״כ כץ להחמיר בעונשים ולא לאפשר עבודות שירות, וגם להתקין את התקנת המצלמות. אלה דברים שאני אתייצב מאחוריהם בכל הכוח.

• "מחובתנו לשמור על הילדים שלנו"

ח״כ אופיר כץ: "הסרטונים שכולנו ראינו פשוט מזעזעים. זה נורא לראות את היקרים לנו מכל עוברים התעללות מהסוג הזה. הצעת החוק שלי באה לשים לזה סוף. כל מי שמתעללת תשב בכלא, לא פחות מכך, בלי קנסות ובלי עבודות שירות או מאסר על תנאי. מחובתנו לשמור על הילדים שלנו".
בדברי ההסבר בהצעת החוק של ח״כ אופיר כץ נכתב כי בשנים האחרונות קיימת תופעה מזעזעת אשר הולכת ונרחבת של התעללות בחסרי ישע. תינוקות, פעוטות וקשישים עוברים ייסורים והתעללות כאשר אין ביכולתם להגן על עצמם. המעשים הללו מחרידים, ובלתי אפשרי להישאר אדישים אל מול המראות הנוראיים האלו, המופצים לעתים כסרטונים".


 
  


ח"כ אופיר כץ: "למרות המעשים המטלטלים, הכרעות הדין הנגזרות על העבריינים המורשעים בהם נחשבות למקלות אל מול חומרת המעשה. סקירת פסקי הדין הראתה כי בעשור האחרון רק מספר מקרים בודדים הסתיימו בהרשעה, וזאת כשהתוקפים הורשעו בתקיפה או בהתעללות בקטינים שהיו תחת אחריותם. גם במקרים קשים שבהם האלימות תועדה, בתי המשפט הסתפקו בעבודות שירות, ולא שלחו מטפלים אלימים למאסר בפועל. חלק מן המטפלים ומהמטפלות אף חזרו לעבוד בתחום וביצעו פעם נוספת תקיפה או התעללות. מטפלים אלו הצליחו לעורר את רחמי בית המשפט ולזכות בעונשי מאסר הנמוכים משמעותית מהעונשים הקבועים בחוק. אדם המתעלל בחסר ישע אשר הוא אחראי לו, מלמד בהתנהגותו שהוא מהווה סכנה לחברה ולכן יש להטיל עליו עונש מאסר מינימלי שיש בו אלמנט הרתעתי, וזאת כדי לעקור תופעה זו מהשורש. לפיכך, מוצע להגדיר את העונש כמינימום מאסר בפועל שלא ירוצה בעבודות שירות, נכתב בהצעת החוק.