כינרת: בקרוב יפתח חוף דוגה

בתום פרויקט שדרוג ופיתוח חוף דוגה בכינרת בהשקעה של  30 מיליון שקלים ממשרדי התיירות, האוצר, הפנים ואיגוד ערים כינרת נבחרו מפעילים לחוף, שייפתח בקרוב. צילום: אבי אריש-רחף

חוף דוגה בכינרת עבר שדרוג ובקרוב ייפתח לציבור. זאת, לאחר שוועדת המכרזים של איגוד ערים כינרת בחרה במכרז להפעלתו את היזמים: "קמפינג אי-שם" ו"סוזנה ביסטרו בר". בחוף הושקעו 30 מיליון ש"ח , על ידי משרדי התיירות, האוצר, הפנים ואיגוד ערים כינרת.
חוף דוגה ממוקם בצפון-מזרח הכינרת ומשתרע על שטח של כ- 100 דונם והינו החוף הראשון שתוכנן ובוצע מכוחה של תכנית תמ"א 13/13/א' לחופי האיגוד, שמטרתה פיתוח תיירותי והנגשת החופים לציבור, תוך שמירה על ערכי הטבע, הסביבה והמורשת. התכנית כוללת 15 מחופי איגוד ערים כינרת וקטעים של שביל "סובב כינרת".
שר הפנים אריה (מכלוף) דרעי: "אני מברך על סיום ההליך ובחירת המפעילים של חוף הרחצה בדוגה ועל השירותים המגוונים שיינתנו לקהל המתרחצים. הכינרת היא משאב טבע שאהוב על הישראלים ביותר ומשרד הפנים ברשותי, כמי שאמון על פעילות חופי הרחצה בישראל, ימשיך לטפח ולשמר אותה".
שרת התיירות אורית פרקש הכהן: "המשרד ימשיך לפעול להרחיב תחומי תיירות ברת ההשגה לכלל הציבור וחניוני לילה וקרוואנים בפרט. זאת כחלק מהמדיניות שאני מקדמת להפחתת יוקר המחייה בתחום התיירות והגדלת היצע התיירות הנגישה כלכלית לרווחת הציבור. מברכת על התקדמות הפרויקט של חוף דוגה בפנינה התיירותית שהיא הכינרת".
יו"ר איגוד ערים כינרת עידן גרינבאום: "אנו שמחים על בחירת חברות הפעלה לחוף דוגה, בו הושקעו משאבים רבים, לשדרוגו ופיתוחו התיירותי ברמה גבוהה, למוצר תיירותי שונה וייחודי בכינרת. אני מודה למשרדי האוצר, התיירות והפנים על תקציבי הפיתוח שיעניקו היצע חדש לנופשים, במגוון רמות קמפינג כולל לקרוואנים ומתקני חוף ברמה גבוהה, ולמנכ"ל משרד התיירות על הליווי המקצועי והסרת חסמים לטובת קידום הפרויקט".
הכניסה לחופי איגוד ערים כינרת חינם, החניה בחניוני הרכב בתשלום. בחוף דוגה שטחי קמפינג בסיסי פתוחים ללא תשלום ושירותים נוספים בתשלום.