כבוד לשחייני האזור: נבחרת השחייה הפראלימפית חזרה לארץ עם 4 מדליות

בין השחיינים המצטיינים: ענבל פיזרו – מקיבוץ יזרעאל ואראל הלוי – מאלון הגליל. צילום: קרן איזיקסון – הוועד הפראלימפי

בשבוע שעבר נחתה נבחרת ישראל בשחייה פראלימפית מאליפות העולם בלונדון, עם שיא עולם אחד, ארבע מדליות בכל הצבעים (זהב, 2 כסף וארד), 11 שיאים ישראלים ו-22 גמרים. כל שחייני הנבחרת הם חברי אילן חיפה חניכיו של המאמן יעקב ביננסון. השחיינים הם גם תושבי האזור ובינהם: ענבל פיזרו – מקיבוץ יזרעאל ואראל הלוי – אלון הגליל.
הנבחרת משכה תשומת לב רבה, לא רק בשל הישגי השחיינים הצעירים, אלא משום שהם היו הסיבה בגללה התקיימה האליפות בלונדון, לאחר שמלזיה סירבה לאפשר את כניסתם למדינה.
בין מקבלי הפנים בנתב"ג היה יו"ר הוועד הפראלימפי דר' שוקי דקל, שברך את השחיינים ואמר שהם מהווים גאווה גדולה לספורט הפראלימפי ולמדינה כולה.עוד בין מקבלי הפנים, יו"ר אילן, רו"ח אהוד רצאבי  שאמר "הלב מתנפח מגאווה", מנכ"ל מועדון אילן בועז הרמן, מנהל אילן חיפה שחר פרקיס, פרופ' ארנון אפק המשנה למנכ"ל המרכז הרפואי שיבא, נותן החסות הרפואית לסגל הפראלימפי, שאמר "באתי להגיד לכם תודה בשם כל אזרחי ישראל, ייצגתם את המדינה בכבוד רב.".
ד"ר אלבוקרק מנהל המרכז השיקומי רעות, העניק לנבחרת גביע הוקרה אמר: "בית החולים גאה להיות נותן החסות הרפואית לנבחרת השחייה המצוינת המוכיחה כל פעם כי השמים הם הגבול."
מחברת אנרג'יאן התומכת בשלושה שחיינים נאמר "מרק, עמי ויוליה הוכיחו שאין לישראל נציגים טובים מהם. אנו גאים בהם ושמחים ללוות אותם כל השנה."