יום הסוכרת הבינלאומי: השירותים והטכנולוגיות העומדים למטופלים בכללית מחוז צפון

ארבעה מרכזים במחוז הצפון לעומדים לרשותם של החולים הסוכרתיים הכוללים רופא מומחה סוכרת אחות עם הכשרה על בסיסית בסוכרת ועוד. צילום כללית

סוכרת סוג 2 היא מחלה כרונית אך ניתנת לטיפול ומניעה. טיפול בחולי הסוכרת ואיתור חולים פרא-סוכרתיים הינו יעד מרכזי בכללית היות ומדובר במחלה כרונית שרוב השפעותיה אינן מורגשות באופן מיידי.
מעקב רפואי סדיר, בדיקות תקופתיות והקפדה על אורח חיים בריא כדי לאזן הסוכרת עשויים לסייע בדחיית או בהפחתת סיבוכי המחלה. בכללית פועלות שורה של תוכניות למעקב וטיפול יזום אחר חולי הסוכרת הכולל בדיקות תקופתיות ואיזון סוכרת ומחלות נילוות (יתר לחץ דם ויתר כולסטרול) לצד טכנולוגיות חדישות המאפשרות ניטור של רמות הסוכר בדם.

• מרכזים רב מקצועיים לטיפול בסוכרת

"בכללית מחוז צפון ארבעה מרכזים רב מקצועיים לטיפול בסוכרת הכוללים רופא מומחה סוכרת אחות עם הכשרה על בסיסית בסוכרת, דיאטנית וליווי של עו"ס ייעודית למחלות כרוניות וסוכרת. במרכזי הסוכרת הותקנו תוכנות וכלים טכנולוגיים החיוניים לטיפול במחלת הסוכרת כמו פריקת נתוני מדי סוכר, משאבות וחיישנים.
המרכזים ממוקמים במרכזי רפואה יועצת ובכך מקבלים מעטפת רחבה של רפואה יועצת כמו יעוץ של רופאה זיהומולגית, רופא כלי דם אורטופד וקרדיולוג. בנוסף, אנו מעניקים למטופלים, שרות מרפאת כף רגל סוכרתית וכאשר מטופל מגיע ליעוץ סוכרת ובבדיקה מתגלה שינוי במבנה כף הרגל, הוא מופנה ליעוץ מומחה כף רגל סוכרתית", מספר ראיד אטרש מומחה ורכז סוכרת מחוזי.

• טיפול קבוצתי וסדנאות

אחת השיטות המקובלות כיום לתמיכה ושיפור הטיפול בחולי הסוכרת היא על ידי טיפול קבוצתי אשר תורם להעלאת הידע והמודעות ומשפר איזון מדדים קליניים. המפגשים נעשים בקבוצות קטנות והדיון בו יעיל. סדנת מפות שיח היא שיטה ליצירת שינוי, למידה ומעורבות בריאותית של המטופל והיא מושגת בדרך של משחק קבוצתי, שיטה זו שונה מצורת הלמידה הדידקטית המסורתית ובעלת תוצאות טובות בהיענות והיצמדות לטיפול הסדנאות מתקיימות בעברית ובערבית, רישום לסדנא יש לתאם מול מרפאת האם.
לצד העבודה הענפה הנעשית במחוז הצפון, להגברת המודעות למחלה ולסיבוכיה וכן חינוך לאורח חיים בריא ומניעת סוכרת, ישנן טכנולוגיות חדישות העומדות לרשות מטופלי הכללית למניעה וטיפול בסוכרת.

• טכנולוגיות חדישות

בלעדי בכללית: מד סוכר רציף, מתקדם וייחודי מסוגו בעולם.
ניטור רמות סוכר באמצעות חיישן תת עורי המוחלף אחת לחצי שנה, במקום אחת ל-7 עד 14 ימים.
איזון רמות הסוכר בדם הוא אתגר הניצב בפניי כל חולה סוכרת. האתגר משמעותי יותר כאשר מדובר בחולי סוכרת סוג 1 הנדרשים לבצע מספר בדיקות מדי יום על מנת להגיע לאיזון. לנוכח הקושי באיזון הסוכר כללית מציעה למטופלי סוכרת סוג 1 מד סוכר רציף, חדיש וייחודי מסוגו בעולם, המתאים לשימוש למשך כחצי שנה ללא צורך בהחלפת חיישן (סנסור) אחת ל- 7-14 ימים.

• כללית אקטיב

אפליקציית מוביל המוצעת ללקוחות כללית מושלם ומסייעת בעידוד אורח חיים בריא. התוכנית נותנת תגמול על עמידה ביעדים בריאותיים. האפליקציה מתאימה יעדים אישים לשיפור הבריאות והביצועים נמדדים בהתאם ליעד שבועי כדי לעודד את המשתמשים להתמיד ולהתקדם.

• DayTwo

תוכנית לאיזון רמות הסוכר בדם באמצעות מיפוי ההרכב הייחודי של חיידקי המעי המאפשר לדעת אילו מאכלים מעלים את רמות הסוכר בדם ואלו לאו ובכך לשמור על רמת סוכר מאוזן. השירות כולל מיפוי גנטי של חיידקי המעי + אפליקציית תזונה מותאמת אישית שאפשר לבדוק אילו מזונות מומלצים לאיזון רמת הסוכר בדם ולבנות תפריט אישי + התייעצות עם דיאטנית און-ליין של כללית. מתאים לאנשים אם סוכרת (סוג 2); אנשים עם טרום סוכרת. במחיר בלעדי ללקוחות כללית 830 ₪.
לקוחות כללית מושלם זכאים להחלמה לאחר אשפוז בגין מחלת הסוכרת, סדנת אורח חיים בריא לאוכלוסייה בסיכון, התייעצות עם רופא מומחה בנושא סכרת ותרופות מרשם בהנחת מושלם/ כיסוי מורחב לתרופות מרשם והתוויות מחוץ לסל באישור מיוחד.
"ביום הסוכרת הבינלאומית ניקח רגע ונחשוב על אורח החיים שלנו, מה אנחנו יכולים לעשות בשביל להיות בריאים יותר. איזה מזונות אנחנו יכולים להוריד מהתפריט ואילו להוסיף וכן איזה פעילות גופנית אנחנו יכולים להוסיף לשגרת החיים שלנו. לפי כל הספרות אורח חיים בריא יכול למנוע התפתחות מחלת הסוכרת או לדחות התפרצותה", סיכם ד"ר טנוס כורזום מנהל רפואי כללית מחוז צפון.

369 מכתבי הערכה: אומרים תודה לרופאי ורופאות מכבי

|

גלבוע: שני מוקדים נוספים של שפעת העופות ברם-און

|