טיול לשבת חורפית: היסטוריה פוגשת עתיד בסובב כינרת

קבלו מסלול טיול לכל המשפחה עם טבע, היסטוריה במיוחד לשבת חורפית לאלה שרוצים קצת אויר צח, נופים, היסטוריה והליכה קלה לקראת החמין של הצהריים. צילום: רשות הכינרת

סביב האגם הלאומי התרחשו מאורעות היסטוריים משמעותיים. כיום, מעבר לחשיבותה ההיסטורית, קיימת פעילות אינטנסיבית לשמירת ההווה, המאזן האקולוגי והמגוון הביולוגי בתא שטח רגיש ובעולם המשתנה.
דניאל וקנין, רכז שביל סובב כינרת ברשות הכינרת, ממליץ בעונה זו כשהטמפרטורות נעימות יותר, על מסלול המשלב היסטוריה ועתיד בשביל סובב כינרת מהגרין ביץ למגדלא. בנוסף, בימים אלו שיא עונת הנדידה בכינרת, תוכלו להתרשם מאלפי עופות נודדים על האגם הלאומי.

השרידים העתיקים לרקע הכינרת
השרידים העתיקים על לרקע הכינרת

את הרכב משאירים ברחבת החנייה שבין חוף הדקל לגרין ביץ', יורדים לחוף וצועדים על סימון שביל סובב כינרת צפונה, חוצים את הגרין ביץ ואת חוף בורה בורה ממשיכים בצמוד למבנה בית ההארחה של ימק"א (תנועה נוצרית שנוסדה ב- 1844 ומטרתה לחבר בין צעירים נוצרים ברחבי העולם ולאפשר להם חיים בריאים וקהילתיים).
ממשיכים לצעוד לאורך השביל בקו החוף, כשמשמאלכם האגם  לעבר מתחם הכנסייה הרוסית. מדובר במקטע מרהיב ומיוחד, רווי מעיינות נובעים לכיוון האגם וניתן לשכשך רגליים.

מקטע מגדל- טבריה בשביל סובב כינרת פתוח למעבר
מקטע מגדל- טבריה בשביל סובב כינרת פתוח למעבר

לאחר הכנסייה הרוסית, חוצים את נחל רקת המנקז את החלק הדרומי של בקעת ארבל ומהווה חיץ בין בקעת ארבל לרמת פוריה, ממשיכים בחלק התחתון מתחת לחומה על סימוני השביל בקו גבול בין חלקות פרטיות לשטח הציבורי.
אחרי כ- 600 מטר, כשמדלגים בין כמה פרדסים, מגיעים לסימון שבילים על שער בו עוברים למקטע קסום עם פיקוס ענק ומבנה עתיק- באר אנטיליה, עם אמת מים שפעלה על פי הערכות בתקופה העותמאנית.
ממשיכים בסימון השבילים של סובב כינרת, עולים על גשרון קטן ונצמדים למתקן של מקורות, עוברים בצמוד למתקן ממזרח ונצמדים למעקה הבטון-המוביל המלוח, מערכת הטיית מים מלוחים מהכינרת שנועדה להקטין את מליחותה.
ממשיכים עוד כקילומטר כשמימיננו שמורת טבע סלע הנמלה, ברקע הרי הגולן. בסוף דרך העפר מגיעים לשני שערים, השער השני מסמן את סיום המסלול בסמוךלאתר הארכיאולוגי הנוצרי מגדלא, עם שרידים מישוב עתיק וביתה של מריה מגדלנה (ביקור באתר בתשלום)

יש להצטייד במים, כובע ונעליים נוחות לצעדה. דרגת קושי- קלה.

 

בשישי: קק"ל תערוך אירוע 'חזרה ליערות'

|

יש תו סגול לאגם הלאומי: מחר תפתח רשמית עונת הרחצה בכינרת

|

הקשר בין עליית מפלס הכנרת לשליחיו של ישוע

|