טוויסט בעלילה: ניצל מהתקף לב חריף בעקבות רצון לתרום כליה

"שכר מצווה": ישראל אלידע, תכנן לתרום כליה בבית החולים פורייה, בעבור אדם אחר, מתוך מניע אלטרואיסטי. כשניגש לבדיקה האחרונה בתהליך, אקו לב, התגלה לפתע שהוא סובל ממחלת לב ועלול ללקות בהתקף לב חריף

ישראל אלידע(61), תושב האיזור החליט לעשות מעשה אלטרואיסטי ולתרום כליה לחולה שזקוק לה ובכך להציל חיים של אדם אחר.
הוא פנה לעמותת "מתנת חיים" ולפי הנוהל החל בשורת בדיקות רפואיות. "אמרתי לעצמי, זה המעט שאני יכול לעשות, לסייע לאנשים שכל כך זקוקים לתרומת כליה כדי לחיות", סיפר. אחרי שעבר את כל הבדיקות ישראל נשלח לבדיקה האחרונה- א.ק.ג במאמץ.
בהיותו ספורטאי פעיל, הוא הניח שיעבור את הבדיקה וימשיך הלאה לעבר הניתוח הנדרש להוצאת הכליה. "בבדיקת אקו לב התעורר חשד למחלת לב בעורקים הכליליים.
רופא המשפחה שלי, פרופ' ירון דגן, שלח אותי לבדיקת סי.טי לב. כשהגיעו תוצאות הבדיקה הזו היינו בחופשה בירושלים. פרופ' דגן התקשר אלי ואמר לי 'להגיע מיד לצנתור בפוריה'".ביום ראשון שעבר אלידע כבר אושפז במחלקה הקרדיולוגית. ד"ר פביו קוזניץ, מנהל יחידת הצנתורים במערך הקרדיו-וסקולארי של המרכז הרפואי פדה- פוריה מסביר, "קיבלנו את ישראל לאשפוז דחוף. באותו יום ביצענו צנתור שבו התגלתה מחלה כלילית חמורה בשני העורקים. באותה פעולה בצענו פתיחה של העורקים הסתומים והתקנת סטנט". למחרת האשפוז אלידע כבר הרגיש מצוין והודה עמוקות לצוות המטפל.
ד"ר קוזניץ סיכם: "חשוב להבין שישראל לא סבל מבעיות או כאבים, הוא הרגיש טוב. אם הוא לא היה מתחיל תהליך של תרומת כליה, הוא לא היה ניגש לבצע את הבדיקות ואז לא היו מאתרים את הבעיה הרפואית. בזכות החסד שהוא רצה לעשות התגלתה המחלה ויכולנו לטפל בה במהירות. כך חייו ניצלו. הוא היה ללא ספק בסכנה להתקף לב חריף".