חשד: מכרה סמים לקטינים ובוגרים באמצעות אפליקציית "טלגראס"

משטרת ישראל עצרה בסמוך לעפולה סוחרת סמים בת 21 החשודה כי מכרה סמים באמצעות אפליקציה וסמסים. הלקוחות שהיו מעוניינים לקנות דרכה את הסם היו מתבקשים לשלוח לה צילום של תעודת הזהות שלהם לצד תמונה מחשבון האינסטגרם או הפייסבוק במטרה לאמת את זהותם

במסגרת חקירה סמויה שבוצעה בסוף החודש האחרון הבחינו שוטרי משטרת ישראל ברכבה של חשודה בסחר בסמים, נכנס לתחנת דלק בעפולה ונעצר.
השוטרים ניגשו לכיוון הרכב במטרה לעצור את החשודה. הסוחרת שזיהתה כי מדובר בשוטרים  פתחה בנסיעה מהירה ומסוכנת בתוך העיר עפולה תוך כדי סיכון עוברים ושבים במעבר חצייה וחציית צומת מרומזרת באור אדום. במהלך המרדף השליכה החשודה מהרכב 140 גרם סמים מסוג מריחואנה מחולקים למנות קטנות שנועדו למכירה במהלך היום וטלפון נוסף שעל פי החשד משמש אותה למטרת הסחר בסמים.
בכניסה לכביש 65 האטה החשודה את רכבה בשל עומס תנועה שנוצר במקום ונעצרה ע"י השוטרים.
מחקירה מקצועית ומורכבת שבמסגרתה נחקרו 68 קונים 11 מהם קטינים עלה כי החשודה הייתה מבצעת את "פעילותה העיסקית" באמצעות אפלקציית ה"טלגראס" ובאמצעותה שיווקה את הסחורה שלה בדגש על אזור הצפון. החשודה מספקת את הסמים עד ליעדם  לכל דורש "מקטן ועד גדול" – בגירים וקטינים כאחד.


החשודה יצרה לעצמה מעגל  גדול של לקוחות ולפעמים אף הייתה מתקשרת מיוזמתה ללקוח שמזמן לא יצר איתה קשר ודורשת בשלומו.תחילת הקשר עם הלקוח נוצר באמצעות האפליקציה. הלקוחות שהיו מעוניינים לקנות דרכה את הסם היו מתבקשים לשלוח לה צילום של תעודת הזהות שלהם לצד תמונה מחשבון האינסטגרם או הפייסבוק במטרה לאמת את זהותם.
לאחר שלב הזיהוי הנאשמת הייתה מתאמת עם הלקוחות בהתאם לסדר יום שקבעה להגיע לאזור והייתה מוכרת להם גרם של סם מסוג מריחואנה בתמורה ל100 ₪.
בהמשך, הקשר היה מתבצע באופן ישיר באמצעות הודעות SMS לטלפון המבצעי שלה: וכך זה התנהל:
שאלה: מה קורה עוברת אצלינו או שכבר עברת?
תשובה: כבר עברתי, רק מחר בערב חיים שלי.
עוד עלה מהחקירה כי החשודה יצרה לעצמה מעגל  גדול של לקוחות ולפעמים אף הייתה מתקשרת מיוזמתה ללקוח שמזמן לא יצר איתה קשר ודורשת בשלומו.כאמור, לאחר חקירה סמויה ומורכבת שנמשכה מספר חודשים החשודה נעצרה לפני כשבוע ועם מעצרה הרכב שלה נתפס ותוגש בקשה לחילוטו.
היום, במסגרת הבקשה להאריך את מעצרה של החשודה הוגשה הצהרת תובע באמצעות פרקליטות מחוז צפון לפיה יגובש כתב אישום ובקשה למעצרה עד תום ההליכים בגין עבירות של: סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, חבלה בכוונה מחמירה, סחר בסם מסוכן במאות מקרים, הדחת קטין לסם, החזקת סם שלא לצריכה עצמית, השמדת ראיה, הכשלת שוטר והסתייעות ברכב לביצוע פשע.
בית משפט השלום בטבריה נעתר לבקשת המשטרה ומעצרה של החשודה הוארך עד ליום ראשון הקרוב. במועד זה יוגש כנגד החשודה כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים בבית המשפט המחוזי בנצרת באמצעות פרקליטות מחוז צפון
בהודעה של משטרת ישראל נכתב: ״משטרת ישראל נאבקת בנחישות בהפצת סמים מסוכנים בכלל ובדגש על בני נוער ופועלת בכל המישורים תוך שימוש בכל האמצעים העומדים לרשותה במטרה למנוע את הפצת הסמים בדגש על אפלקציית ה"טלגרס" המהווה דרך קלה להפצת סם מסוכן ונגישה מאוד לבני הנוער. במקרים מסוימים הסמים הללו מהווים עבורם מדרון חלקלק שעלול להפוך לצריכה שוטפת של סמים, התמכרות ואף חבירה לגורמים עבריינים.

"על חם": בזכות ערנות אזרח נלכד פורץ רכבים סדרתי

|

גם בקורונה: מבצעי חיפוש עמוקים בכלא גלבוע

|