חותרים להצלחה בעפולה: הוקמה אגודת שחייה תחרותית

בחזון הקמת האגודה עומדת המטרה ליצור קבוצת ספורט מקצועית ולהוות בית מקצועי לכל רמות וגילאי השחיינים בעיר ולסייע בידם להגשים הישגים אישיים. את האגודה ינהל סגן אלוף אירופה לשעבר, נמרוד חייט. צילום: יח"צ

העיר עפולה ואגף הספורט העירוני, רושמים היסטוריה עם הקמת אגודת שחייה תחרותית לראשונה בעיר בניהולו של סגן אלוף אירופה לשעבר, נמרוד חייט.
הפתיחה החגיגית של האגודה תתקיים ב3.10 בקאנטרי קלאב העירוני. הרעיון להקמת האגודה נולד מצורך ההולך וגובר של ילדים וצעירים המעוניינים להשתלב בענף השחייה כשמירה על אורח חיים בריא וגם כעיסוק בספורט בהיבט יותר תחרותי והישגי.
עם ההחלטה של ראש העיר, אבי אלקבץ, לקירוי מתחם הבריכה והספורט בעפולה עילית והספורט והכוונה להקים בעתיד בריכה נוספת בעיר (מעבר לבריכה העירונית והקאנטרי קלאב), התאפשרה הקמתה של אגודת השחייה העירונית תחת אגף הספורט העירוני בניהול 'שחקים', כך שניתן יהיה לערוך אימונים עבור שחייני האגודה, מבלי להפריע למינויים והמתרחצים שמגיעים אל הקאנטרי והבריכה העירונית.
המנהל המקצועי של האגודה יהיה נמרוד חייט. חייט, בן 30, שחה 17 שנים באופן מקצועי. הוא בעל תעודת מאמן ממכללת וינגייט ומאמן שחייה תחרותית 5 שנים. בעברו היה סגן אלוף אירופה לנוער, שיאן ואלוף ישראל, חבר נבחרת ישראל.
בחזון הקמת האגודה עומדת המטרה ליצור קבוצת ספורט מקצועית ולהוות בית מקצועי לכל רמות וגילאי השחיינים בעיר ולסייע בידם להגשים הישגים אישיים. מעבר לכך, מוקמת האגודה במטרה להנגיש בעתיד את השחייה לכל תלמידי העיר.  האימונים יתקיימו למגוון הגילאים, ילדים ובוגרים כאשר פרטים נוספים והרשמה ניתן לבצע באתר 'שחקים'
ראש העיר אבי אלקבץ אמר: "פיתוח העיר והוספת מתקני הספורט ובראשם קירוי הבריכה בעפולה עילית יוצרים לנו את הזכות לאפשר לילדי העיר ללמוד שחייה במסגרת תחרותית מקדמת ולפתח אותה לכדי עמותת ספורט איכותית מובילה."
מנהל אגף הספורט, שלומי אלבז אמר: "מרגע כניסתי לתפקיד, ראש העיר הציב לאגף הספורט לפתוח מסגרת שחייה לימודית ותחרותית ואני שמח שהצלחנו לעמוד במטרה הזו. עכשיו רק נותר לנמרוד ולילדים שלנו להציב את עפולה על המפה גם בענף המים"
נמרוד חייט:  "ספורט הישגי מבוסס על כישרון ייחודי והמון עבודה קשה והוא מפתח את היכולת להתמודד עם אתגרים פיזיים ומנטליים בצורה שאי אפשר ללמד בבית הספר. שחייה משפרת את הביטחון העצמי ומעצימה את הילד/ה כמו גם עוזרת לו ללמוד ערכים כמו עצמאות, נחישות וכבוד. אין גאה ממני לעשות היסטוריה בעפולה".