חוף הכינרת: נסעת? נקנסת!

קנסות כבדים לנהגי טרקטורונים שסיכנו חיי אדם בסמוך בכינרת וניסו לברוח

במסגרת מדיניות הגברת האכיפה על איסור נסיעת רכבי שטח בחופי האגם:  פקחי יחידת הפיקוח והאכיפה ברשות הכינרת, זיהו ותיעדו בחופו של האגם שני כלי רכב מסוג פולריס RZR, בנסיעה סמוך לקו המים בכינרת, ברצועת החוף המערבית, שסיכנה את הנופשים והעוברים, עבירה חמורה של נהיגה בחוף ים.
כאשר הפורעים זיהו את צוות הפיקוח, הם החלו להימלט מהמקום. בפעילות מודיעינית מאומצת אותרו השניים ונאספו כלל הראיות לשם העמדתם לדין, בבית המשפט, בגין עבירת 'העמדת רכב ונסיעה בחוף הים'.
חגי לוין, מנהל יחידת הפיקוח ברשות הכינרת: "ביקשנו מבית המשפט להחמיר בענישה עקב העבירה החמורה, שסיכנה את ביטחון הנופשים בחוף וניסיון ההימלטות מצוות הפיקוח".


לוין: "הסכנה גדולה עוד יותר לאור נוכחות של אלפי נופשים בחופים, למניעת עבירות מסכנות חיים ובדגש על עבירות נהיגה רכב בחוף הים ובטיחות השייט"בתום 3 חודשים מיום האירוע, הועמדו השניים לדין בבית משפט השלום, בטבריה. לאחר שהנאשמים הביעו נכונות, נקבע הסדר טיעון במסגרתו הודו בעבירה, הוחלט לקנוס אותם בגובה של 7000 שקלים, וכן התחייבות על תנאי בסך 20,000 שקלים שלא לבצע עבירה נוספת על פי סעיף 'העמדת רכב ונסיעה בחוף הים'. כמו כן, נפסלו רישיונות הנהיגה של הנהגים, על תנאי למשך 30 יום לתקופה של שנתיים.
לאחר השלמת הסדר הטיעון ציין לוין: "יחידת הפיקוח והאכיפה של רשות הכינרת תמשיך לפעול ביד קשה לאורך כלל ימי השנה ועל אחת כמה וכמה בתקופת עונת הרחצה, בה הסכנה גדולה עוד יותר לאור נוכחות של אלפי נופשים בחופים, למניעת עבירות מסכנות חיים ובדגש על עבירות נהיגה רכב בחוף הים ובטיחות השייט".
פתיחת עונת הרחצה בחופי הכינרת הוקדמה השנה ותחל ב- 22.3. ביחידת הפיקוח מציינים, כי השנה האכיפה תהיה מוגברת בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל וכלל הגורמים הרלוונטיים לרווחת הנופשים.