חודשה האנדרטה לזכרו של סרן לאונרדו ויסמן ז"ל מעפולה 

סרן ליאונרדו ויסמן שהיה סגן מפקד פלוגת הפלחוד (פלוגה רובאית ותיקה) נפל בשנת 2003 בעת שהיה בסיור שגרתי עם מפקדו רס״ן חגי ביבי ז"ל ברצועת עזה, על ציר כיסופים

עיריית עפולה באמצעות מנהלת השכונות של גבעת המורה ועפולה עילית חידשו את האנדרטה של החלל סרן לאונרדו ויסמן ז"ל תושב העיר במלאת 16 שנה לנפילתו. במסגרת החידוש, נוקה השטח שמסביב לאנדרטה, הוחלפו אבנים, הוחלפה התמונה הבלויה בתמונה חדשה עמידה בפניי גשם ושמש, הוחלפו הדגלים ולבקשת האם רבקה הוסף דגל העירייה שלא היה שם בשנים האחרונות.בעקבות החידוש שוחחה האם הנרגשת רבקה ויסמן עם ראש העיר אבי אלקבץ, להם היכרות מוקדמת מנסיעה משותפת לפולין במסגרת המשלחת העירונית שנוהגת לצרף נציגי משפחות שכולות למסע, וביקשה להודות לו על ההקשבה והסיוע בחידוש האנדרטה של בנה. כמו כן הודתה האם לתושב העיר ישראל רון ולמנהל מנהלת השכונות יהודה משה שהוביל את הנושא וטיפל בו עד תום. במהלך השיחה הזמינה האם את אלקבץ למפגש שאמור להיערך בקרוב באנדרטה בהשתתפות מח"ט גבעתי והגדוד בו שירת ויסמן ז"ל.

סרן לאונרדו ויסמן ז"ל
סרן לאונרדו ויסמן ז"ל

סרן ליאונרדו ויסמן שהיה סגן מפקד פלוגת הפלחוד (פלוגה רובאית ותיקה) נפל בשנת 2003 בעת שהיה בסיור שגרתי עם חייל נוסף ברצועת עזה, על ציר כיסופים. לאונרדו עם מפקדו רס"ן חגי ביבי ז"ל שהיה עמו חתרו למגע מול מחבל שבא לפגע והצליח לירות רס"ן חגי ביבי ז"ל שנהרג במקום.
לאונרדו, פתח לעבר המחבל בצרור יריות, אולם המחבל לא נפגע, השיב באש והצליח לפגוע בחזהו של ויסמן שנפצע אנושות ונפטר מפצעיו במסוק. בפעולה זו הפגין סרן לאונרדו ויסמן ז"ל אומץ לב תוך חתירה למגע ולקיחת אחריות פיקודית ועל מעשיו אלה קיבל סרן לאונרדו ויסמן צל"ש אלוף.

 

עפולה: נחנך גן ילדים חדש על שם הטייסת הראשונה בצה"ל יעל רום ז"ל

|

חומר חיטוי ידיים גרם לפעוט לכוויה קשה בעין            

|